“Başka ne protesto edilecek?”

KALEM Farkıyla...

“Başka ne protesto edilecek?”

“Başka ne protesto edilecek?”

Cemaat yurtlarındaki baskıdan dolayı intihar eden Enes Kara için İstanbul Taksim Meydanında yapılan protestoya polisin müdahale etmesini eleştiren Çanakkale CHP Milletvekili Muharrem Erkek, “Gencecik bir insanın intihara sürüklenmesi protesto edilmeyecek de, ne edilecek!” dedi.
Gelecek kaygısı ve cemaat yurtlarındaki baskılardan dolayı yaşamını sonlandıran Enes Kara için tepkiler çığ gibi büyüyor.

Geçen gün İstanbul Taksim Meydanı’nda bir grubun Enes Kara protestosu düzenlemesi üzerine, polis ekipleri müdahale ederek, dağıttı. Bunun üzerine bir paylaşım yapan CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “Neden müdahale ediyorsunuz? Silahsız ve şiddetsiz her protesto demokratik bir haktır. Enes Kara’nın, gencecik bir insanın intihara sürüklenmesi protesto edilmeyecek de, ne edilecek!” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST