Başkan Arslan’dan vatandaşlara aşure ikramı

KALEM Farkıyla...

Başkan Arslan’dan vatandaşlara aşure ikramı

Başkan Arslan’dan vatandaşlara aşure ikramı

Bayramiç Belediye Başkanlığı tarafından Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikram edildi.

Bayramiç Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen aşure dağıtımı bu yıl da ilçe merkezinde Çarşı camiinde yapıldı.Cuma namazı çıkışında gerçekleştirilen aşure dağıtımını Çarşı camiinde Belediye Başkanı Sadettin Arslan gerçekleştirdi.Vatandaşlar ikram edilen aşurelerden almak için uzun kuyruklar oluşturdu.Vatandaşlara kendi elleriyle aşure ikramında bulunan Başkan Arslan, Muharrem Ayı’nın dayanışma,paylaşma ve muhabbet ayı olduğunu vurgulayarak,”Aşure birçok farklı meyve ve bakliyatın bir araya gelmesiyle oluşan,çok lezzetli bir tatlıdır.Bu bizlere farklılıklarımızla beraber bir arada yaşama kültürünün lezzetini anımsattı.Bu yüzden bu ayın ve bugünün anlamı çok değerlidir.Bu sebeple aşure ikram ederek,paylaşmaya,hoşgörüye,birlik ve beraberliğe dikkat çekmek istedik.Tüm hemşerilerimizin muharrem ayını kutlarım” dedi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST