Başkan Gökhan ve Burak Kunt mecliste atıştı

KALEM Farkıyla...

Başkan Gökhan ve Burak Kunt mecliste atıştı

Başkan Gökhan ve Burak Kunt mecliste atıştı

“İYİ Parti’nin varlığı CHP sayesindedir!”

Çanakkale Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı’na Başkan Ülgür Gökhan ve İYİ Partili Burak Kunt’un tartışması damga vurdu. 14 ay sonra imar komisyonuna yeniden alındıklarını söyleyen Kunt, önce bunun için üyelere teşekkür etti, ardındansa “Anti demokrat olan sadece AK Parti sanıyorduk, CHP de farklı değilmiş” serzenişinde bulundu. Kunt’un bu çıkışının ardından sinirler gerildi. Başkan Gökhan, Kunt’a sert çıkışarak “İYİ Parti’nin varlığı CHP sayesindedir, adabı bozarsanız yine saf dışı kalırsınız” ifadelerini kullandı.


Geçtiğimiz yılın kasım ayında yaşanan boru tartışmasından sonra imar komisyonundan çıkarılan İYİ Parti, 14 ay aranın ardından komisyona tekrar alındı. Çanakkale Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nda ise bu konunun yeniden gündeme gelmesi sinirleri gerdi.

“DOĞRULARI SÖYLEDİĞİMİZ İÇİN KOMİSYONDAN ATILDIK”
İYİ Partili Burak Kunt, “14 aydır imar komisyonunda yoktuk, nihayet komisyona tekrar alındık. Sonunda artık biz de Çanakkale halkının imar sorunlarıyla ilgili doğrudan bilgi alabileceğiz. Biz doğruları söylediğimiz Çanakkale halkının hakkını savunmak istediğimiz için 14 ay önce bu komisyondan atıldık. Telefonla bile aramadınız. 19 senedir iktidarın anti demokratik uygulamalarını eleştirilen sosyal demokrat CHP’li meclis arkadaşım bu konuya ya onay verdiler ya da sessiz kaldılar” dedi.

“SADECE AK PARTİ ANTİ DEMOKRAT SANIYORDUM AMA BU PARTİLER ÜSTÜ BİR PROBLEMMİŞ”
Kunt, ardından AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel’den ise özür dilediğini ifade ederek, “Esra Hanım sizden özür diliyorum. Ben bu anti demokratik uygulamalar bir tek AK Parti’de var sanıyordum. Ama gördüm ki bu parti üstü bir problemmiş, bu, milletin kendisine verdiği gücü ele geçirenlerin problemiymiş. O yüzden sizden özür diliyorum. Ama şunu da herkese hatırlatmak istiyorum; Siz bizim sesimizi kısabilirsiniz, komisyondan atabilirsiniz ama bir şeyi yapamazsınız. Siz bizi susturamazsınız” dedi.

“5 BUÇUK MİLYON İYİ PARTİ’LİYE HAKARET EDİYORSUNUZ”
Başkan Ülgür Gökhan ise Kunt’un bu sözleri karşısında sinirlerine hakim olamadı. Gökhan, “Bu tartışmaya girmek istemiyorum ama tek bir şey söylemek istiyorum; İYİ Parti’nin varlığı CHP’nin sayesindedir!” ifadelerini kullandı.
Başkan Gökhan’ın bu çıkışı sinirleri daha da gerdi. Kunt, Gökhan’a “Bu sözlerinizle 5 buçuk milyon İYİ Partiliye hakaret ediyorsunuz” dedi.

“BORUCU OLARAK ORTALIĞI GERDİNİZ”
Ülgür Gökhan ise “Siz borucu olarak ortalığı gerdiniz. Bu adabı bozuyorsunuz. Bu üsluba devam edecek olursanız yine dışta kalırsınız. Komisyonlar nizam içinde gider. Siz o düzeni bozduğunuz için çıkarıldınız oradan. Siz İYİ Parti CHP ittifakını zedelediniz. Bu üslubunuzdan dolayı sorunlar yaşandı. Bakın, Didem Hanım yaklaşım gösterdi, bu mesele çözüldü. Demek ki üslubunuzda sorun varmış. Şimdi burada da bunu söylediniz, deşarj oldunuz, karnınızın şişini indirdiniz, şimdi susunuz” dedi.
Kunt ve Ülgür Gökhan arasındaki gerginliğin ardından İYİ Partililer, meclisin ikinci oturumuna katılmadı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST