Başkan Gökhan’dan çocuklara çağrı (VİDEO)

KALEM Farkıyla...

Başkan Gökhan’dan çocuklara çağrı (VİDEO)

Başkan Gökhan’dan çocuklara çağrı (VİDEO)

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında kentin cadde ve sokaklarında 23 Nisan şarkıları yankılanacak. 23 Nisan için çocuklara çağrıda bulunan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; ”Bu 23 Nisan’ı unutulmaz kılmak adına sizlerden bir de ricam olacak. Kalemlerinizi, kağıtlarınızı, boyalarınızı, balonlarınızı çıkartın. Bu 23 Nisan’da sizlerden kentimizin sokaklarını değil, evleriniz camlarını renklendirmenizi, balkonlarınızı süslemenizi istiyorum. Nasıl bir dünya istediğinizi düşünün ve bu sizin temanız olsun” dedi.

Sevgili Çocuklar, Ulusal Egemenliğimizin 100. yılını sağlık dolu bir dünya dileğiyle dünya barışına adıyoruz.

Sevgili Çocuklar, Ulusal Egemenliğimizin 100. yılını sağlık dolu bir dünya dileğiyle dünya barışına adıyoruz. Sizler de yapacağınız resimleri pencerelerinize asın ve #dünyayıbarışlaiyileştiriyoruz #yurttabarışdünyadabarış etiketleriyle sosyal medyadan paylaşın #23Nisan100Yasında #EvdeKalÇanakkale

Ülgür Gökhan paylaştı: 18 Nisan 2020 Cumartesi

Çanakkale Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını evlerinde kutlayacak olan çocuklar için bir sürpriz daha hazırladı. 23 Nisan Perşembe günü kentin cadde ve sokaklarında 23 Nisan şarkılarının yayını yapılacak. 23 Nisan öncesi çocuklara çağrıda bulunan Başkan Gökhan ise şu ifadelere yer verdi; ” Atatürk’ün tüm çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan yaklaşıyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi bu sene 100’üncü yaşına giriyor. Sevgili çocuklar bu sene 23 Nisan’da yine güleceğiz, şarkılar söyleyeceğiz, oyunlar oynayacağız ve bayram coşkusunu yüreklerimizde hissedeceğiz. Ama bu coşkuyu her sene olduğu gibi kentimizin sokaklarında veya ‘Tahta At Çocuk Şenliği’nde değil, evlerimizde yaşayacağız. Bu 23 Nisan’ı unutulmaz kılmak adına sizlerden bir de ricam olacak. Kalemlerinizi, kağıtlarınızı, boyalarınızı, balonlarınızı çıkartın. Bu 23 Nisan’da sizlerden kentimizin sokaklarını değil, evleriniz camlarını renklendirmenizi, balkonlarınızı süslemenizi istiyorum. Nasıl bir dünya istediğinizi düşünün ve bu sizin temanız olsun. En güzel resimlerinizi yapın ve camlarınıza, balkonlarınıza asın. Unutmayın hiçbir kötülük, hiçbir sınırlama, hiçbir olumsuzluk, hiçbir virüs siz çocukların hayal gücünü, yaratıcılığını, rengarenk düşüncelerini ve haklı beklentilerini kısıtlayamaz. Değerli Çanakkaleliler bizler de Ulusal Egemenliğinin 100’üncü yılında bayraklarımızla donatalım pencerelerimizi, balkonlarımızı. Çocuklarımızla şarkılara eşlik edelim coşkuyla. Tüm bu hislerimle bizlere egemenliği hediye eden ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz anısı önünde bir kez daha saygıyla eğiliyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST