BAŞKAN GÖKHAN’DAN KADINLARA VE GENÇLERE ÇAĞRI!!!

KALEM Farkıyla...

BAŞKAN GÖKHAN’DAN KADINLARA VE GENÇLERE ÇAĞRI!!!

BAŞKAN GÖKHAN’DAN KADINLARA VE GENÇLERE ÇAĞRI!!!

“Ne olur ülkenize ve kendinize sahip çıkın”
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan TON TV’de ‘Simge Özden ile Güne Başlarken’ Programına konuk olarak seçim gündemini değerlendirdi. Sandığa gitme çağrısını yineleyen, kadınlara ve gençlere seslenen Başkan Gökhan, “Bu seçim bir referandum, kadınlarımızın hakları ve gençlerimizin geleceği söz konusu, ne olur ülkenize ve kendinize sahip çıkın” dedi. HÜDAPAR’ın ‘Kadınları sahiplendirmek lazım’ sözüne de başkan Gökhan, “Kadınlar buna tepki gösterin” dedi.
Cumhur İttifakı’nın iftira kampanyası içinde olduğunu belirten ve Millet İttifakı’n terör destekçisi olduğu şeklinde algı yaratmaya çalıştığını kaydeden Başkan Ülgür Gökhan, “İftira atmak ayıp ve günahtır. Bir insan için, olmayan şeyleri yaftalamak hem ayıp, hem günah” dedi.
Kendilerini dindar gösterenlerin ve başkalarını dinsizlikle suçlayanların dinin gıybeti ve iftarıyı yasakladığını bilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Gökhan, “Millet ona göre tedbir alıp, oyunu ona göre kullanacaktır. HÜDA Par’ın söyledikleri tepki almalı, bunlar tehlikeli söylemler. Birlikte dayanışma içinde yola devam etmeliyiz. Tüm olumsuzluklara rağmen bu kafa yapısına destek verilmemli, ama ne olursa olsun sandığa gidilmeli ve karar verilmeli. Bu noktada vatandaş kararını Kemal Kılıçdaroğlu’dan yana verecektir” diye konuştu.
Sahiplendirmek ne demek, sen kimsin?”
Seçmenin sandığa küsmesinin, ümitsizliğe kapılmasının doğru olmadığını söyleyen Başkan Gökhan, “8 milyona hitap ediyorum. Sandığa gitmemiş olanlar, bu ülkenin kaderi onların elinde, özellikle kadınlara ve gençlere seslenmek istiyorum, ne olur ülkeye ve kendinize sahip çıkın. Ne dedi adam en son, ‘Kocası olmayan kadınları sahiplendireceğiz, ne kadar kötü bir laf. Sahiplendirmek ne demek? Neyi sahiplendirmek, sen kimsin? Ülkenin kadınları tepki gösterin, gençler annelerinize bacılarınıza, kendinize sahip çıkın. Bu ülkenin geleceği sizsiniz. Siz bu sistemi değiştirip, ülkenin yönetimini ele geçirmek için çaba göstermeliler, aşağılanmaları engellemeliler” dedi.
“Bu bir seçim değil, referandum” diyen Başkan Gökhan, “Kadın hakları, gençlerin özgürlükleri ve gelecekleri ile ilgili referandum. Tek adam rejimi mi, güçlendirilmiş parlementer sistem mi kararı verilecek”şeklinde konuştu.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST