Başkan Gökhan’dan o iddialara yanıt

KALEM Farkıyla...

Başkan Gökhan’dan o iddialara yanıt

Başkan Gökhan’dan o iddialara yanıt

Kirazlı’da metalik madencilik faaliyetlerinin yapıldığı alanın “Kazdağları” olmadığı iddiaları son günlerde çeşitli kişilerce dile getiriliyor. TEMA Vakfı tarafından kendisine gerçekleştirilen ziyaret sırasında o iddialara yanıt veren Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Kazdağları’nın etekleri burada” dedi. Başkan Gökhan ayrıca Çanakkale’de yeni ortaya çıkan çevre dernekleriyle ilgili de konuştu.

Kirazlı’da metalik madencilik faaliyetlerinin yapıldığı alanın “Kazdağları” olmadığı iddiaları son günlerde kamuoyunu meşgul ediyor. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç ve Proje Koordinatörü Hülya Çeşmeci’nin dün saat 15.00’da kendisine gerçekleştirdiği ziyaret sırasında bu iddialara yanıt verdi. Belediye Başkan Yardımcıları İrfan Mutluay ve Rebiye Ünüvar’ın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Başkan Gökhan; “Orası Kazdağları değil” diyenlere esprili olarak; “Bizi demek ki çocukken dedelerimiz kandırmış” dedi. Başkan Gökhan konuşmasının devamında; “Benim dedem Bayramiç’te mandıracılık yapmıştı. Kazdağları, Kazdağları derdi… Kazdağları’nın etekleri burada…” dedi. Tema Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç ise; “Kazdağları yöresi demek endişeli geliyor… Burası bir bütün” şeklinde konuştu. Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay da konuyla ilgili olarak; “Kazdağları bir dağ silsilesi” dedi.

“Sahtekârlık”

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Çanakkale Çevre ve Doğa Dernekleri Federasyonu Başkanı Bünyamin Nami Tonka “Sigaradaki siyanür kadar altın madeninde siyanür yok” açıklamasında bulunmuş, yapılan açıklamanın devamında yer alan ve maden firmasını savunur yöndeki söylemler Çanakkale kamuoyunda gülünç bulunmuştu. Federasyonu oluşturan Çanakkale Çevre ve Doğa Derneği, Çanakkale İda Dağı Doğal Çevreyi Koruma Derneği, Çanakkale Atikhisar Barajı Çevre Koruma ve Yürüyüş Derneği, Çanakkale Çevre ve Sit Alanlarını Koruma Derneği ile Kültür Tarih Çevre ve Doğa Derneği’nin 20 Haziran 2019 tarihinde kurulduğu ortaya çıkmış ve hepsinin adresinin aynı olduğu belirlenmişti. Bu konu hakkında fikirleri sorulan Başkan Gökhan; “Sahtekârlık. Komik komik adamlarla uğraşmayın. Ciddi işlere bakın” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST