Bayram pazara erken geldi

KALEM Farkıyla...

Bayram pazara erken geldi

Bayram pazara erken geldi

Bayram öncesi meyve sebze fiyatlarındaki düşüş vatandaşa adeta bayram hediyesi gibi geldi.

4 Haziran’da başlayacak Ramazan Bayramı öncesinde Kapalı Cuma Pazarında meyve sebze fiyatlarının yüzde yarı yarıyadan fazla düşmesi vatandaşı memnun etti. Bayram öncesi yüzleri güldüren fiyatlar sayesinde taneyle alınan ürünler artık poşetleri doldurmaya başladı. Pazarcı esnafı fiyatlardaki düşüş nedeni ile vatandaşların kiloyla ürün almaya başladığını, sıcakların artması ile beraber ürün bolluğunun yaşandığını söyledi.

Vatandaşlar ise zorlu geçen kış şartları sonrası fiyatların bu denli düşmesi erken gelen bayram hediyesi olarak yorumlandı. Bazı sebzelerde yaşanan fiyat değişiklikleri ise şöyle; kilosu 10 TL’den satılan patlıcan 5 TL’ye düştü. Domates ise 6 liradan 4, 3,5 ve 2,5 buçuk TL’ye kadar düştü. 5 liradan satılan marulun fiyatı ise 2 liraya kadar geriledi. Bayram önce bu fiyatları gören vatandaşlar ise alışveriş yapmak için Kapalı Pazar yerini doldurdu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST