Beklenen kanun yürürlüğe girdi

KALEM Farkıyla...

Beklenen kanun yürürlüğe girdi

Beklenen kanun yürürlüğe girdi

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, kendisinin de altına imzası bulunan ‘Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi’nin TBMM’de onaylanarak yasalaştığını ve Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdiğini söyledi.

Jülide İskenderoğlu açıklamasında şöyle dedi: “Sağlık yatırımlarından ekonomiye, esnafımıza, çiftçilerimize, vatandaşlarımıza desteklere kadar gereken tüm tedbirleri aldık. Bir taraftan salgınla mücadele ederken diğer taraftan başta 1915 Çanakkale Köprümüz, Ezine Gıda OSB’miz, barajlarımız olmak üzere her alanda yatırım ve projelerimize devam ettik. Esnafımız, çiftçimiz, öğrencilerimiz kısaca milletimizin bütün kesimlerden gelen istek ve talepler doğrultusunda vatandaşlarımızın bu zorlu süreçte zarar görmemeleri ve en az şekilde etkilenmeleri için günün ihtiyaçlarına göre yeni bir kanun teklifi çalışması yaptık.”

Yeni kanun teklifi ile ilgili bilgiler de veren İskenderoğlu, “yasalaşan kanun teklifimizle birlikte kamuya ait alacakların yeniden yapılandırılması sağlanacak. Böylece hem vatandaşlarımızın bu zor süreçten en az etkilenerek çıkmasını sağlayacağız hem de istihdamı, ekonomiyi korumaya devam edeceğiz. Yapılandırma kapsamında kamuya ait borçlara taksitlendirmeden kimi gecikme zamlarının faizlerinin silinmesine kadar çok geniş kapsamlı bir yapılandırma çalışması oldu. Çok geniş bir alanı kapsayan ve altında benim de imzamın olduğu Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifimiz TBMM’de onaylanarak yasalaştı ve Resmi Gazete’de yayınlandı.” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST