Belediye ekipleri şehri temizledi

KALEM Farkıyla...

Belediye ekipleri şehri temizledi

Belediye ekipleri şehri temizledi

Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde sürdürdüğü temizlik çalışmalarına haftasonu da devam etti.

Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından hafta sonu gerçekleştirilen temizlik çalışması kapsamında ekipler, hava sıcaklıklarının artması ile birlikte Çanakkalelilerin yoğun olarak kullandığı sahil ve plajları temizledi. Dalgalar ve rüzgarlar ile kıyıya vuran yosunların yanı sıra gelişi güzel atılan atıklar da iş makinaları ile toplandı. Çalışmalarını sürdüren ekipler ayrıca Sarıçay üzerinde bulunan tahta köprü ve çay bölgesinde temizlik çalışması gerçekleştirdi. Gelişi güzel atılan atıkları toplayan ekipler, öte yandan kaldırım ve yol kenarlarında çıkan yabani otları da temizledi. Hafta sonu gerçekleştirilen temizlik çalışmalarının yanı sıra ekipler, Koronavirüs salgını nedeni ile kent yaşamının olumsuz etkilenmemesi amacı ile dezenfeksiyon çalışmalarına da devam etti. Kent genelinde dezenfeksiyon çalışması düzenleyen ekipler, çocuk oyun grupları, yer altı ve üstü çöp konteynerleri ile kent mobilyalarını temizleyerek dezenfekte etti.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST