Belediye ile takipçisi arasında ‘Göz kırpan kız’ diyalogu

KALEM Farkıyla...

Belediye ile takipçisi arasında ‘Göz kırpan kız’ diyalogu

Belediye ile takipçisi arasında ‘Göz kırpan kız’ diyalogu

Ressam Cemil Onay’ın Bozcaada’da ikon haline gelen duvar resmini silmesi sonrası Bozcaada Belediyesine eleştiriler yapılmaya başlandı.

Ressam Cemil Onay’ın ünlü duvar resmi Göz kırpan kızı silmesi sonrası Bozcaada Belediyesine eleştiriler gelmeye başladı. Sanata sahip çıkılmadığı yorumuna Bozcaada Belediyesi Instagram sayfasından cevap verdi. ‘Zamanı durduran adam’ isimli bir takipçinin, “Kaldırdığınız ya da yok olmasına göz yumduğunuz o resimler, o ressam kadar hizmet etmediniz Bozcaada’ya yazıklar olsun” yorumuna Bozcaada Belediyesi resmi sayfası yanıt verdi. Belediye, “Belediyenin kaldırdığını, ya da göz yumduğunu nereden çıkardınız?” ifadelerini kullandı. Ardından takipçi, “Bozcaada Belediyesinin sosyal medya yöneticisi savunmayı bana yapmış. Ya hu bu konuda açıklamayı tüm ülke bekliyor. Cemil Onay kadar ne yaptınız adaya? Size rağmen, tüm kazıklanmalara rağmen neden geliyoruz adaya biliyor musunuz? Cemil Hoca gibi güzel insanların hatırına” ifadelerini kullandı. Belediye bu yorumun üzerine takipçisini engelledi. Engellemenin ardından takipçi “Bozcaada Belediyesi bana küstü. Hakaret yok, küfür yok. Sadece eleştiri yaptım diye engelledi beni. Garip bir ressamdan korkanlardan ne bekliyorduk ki” ifadelerini kullandı.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST