‘Benim adım Hıdır, elimden gelen budur’

KALEM Farkıyla...

‘Benim adım Hıdır, elimden gelen budur’

Kepez’in başarılı Belediye Başkanı Birol Arslan, halkın katılımı ile birlikte düzenlediği toplantıda 3 yıllık görev süresi içinde neler yaptığını anlattı ve ‘şeffaflık ilkesiyle hareket ettik, etmeye devam edeceğiz’ dedi.

Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan Halk Kafede vatandaşların da katıldığı toplantıda Belediyenin mali durumunu ve 3 yılda aldıkları yol hikayesini anlattı. 3 yıllık Kepez Belediye Başkanlığı serüvenini anlatırken sık sık ‘halkımızın her şeyi bilmeye hakkı vardır’ vurgusunu yaptı.

“Tasarruf ettik”

Başkan Arslan. göreve geldiğinden bu yana öncelikli olarak Belediyede bir devlet ciddiyeti ile yönetim anlayışını tahsis ettiklerini belirterek ‘Mali ve idari disiplini sağladık, derhal tasarruf etme yoluna gittik, şeffaf ve hesap verebilen bir Belediye olmak için yol aldık. Yeniden yapılandık ve envanterimizi yeniledik. Bunlar bizim için önemliydi. Bu gün Kepez Belediyesinin hiçbir müteahhide, çalışanına, esnafına borcu yoksa bu disiplinler sayesindedir.

“İçilebilir su sağladık”

Yıllardı kanayan yara olan su sorununu doğru adımlarla içilebilir hale getirdiklerinin altını çizen Arslan ‘Arıtma tesisimizi hizmete soktuk. Şimdi Kepez’in gelecekte su sorunu yaşamaması için bir hamle daha yapıyoruz. Yazışmalarımız sürüyor. Atik Hisar Barajından su almak zorundayız. Bunun için girimlerimiz yaptık. Hızla yol alıyoruz. Şimdilik 7 olan ham su kuyu sayımızı 10’a çıkardık. İhalesini yaptık 45 gün içinde 3 kuyu daha açacağız ama bunlar sürekli nüfusu artan bir beldeyi beslemeye yetmeyecektir’ dedi.

“Çocuk tecavüzcüleri bana hakaret ediyor”

Hizmet için hiç kimseyi ötekileştirmediklerini dile getiren Arslan ‘Hizmet etmemiz için kimin hangi partiden olduğu bizim için önemli değildir. Önemli olan ihtiyaç meselesidir. Ben burada doğdum büyüdüm. Gece gündüz buradayım. Askeriyeden atılanlar, çocuk tecavüzcüleri bana hakaret dolu yazılar yazıyor. Yazsınlar, benim veremeyeceğim hiçbir hesap yok. Şunun iyice bilinmesini istiyorum; Kepez Belediyesi Halkın Belediyesidir ve hizmeti halkının ayağına götürür’ diyerek yerli yersiz eleştirilere yanıt verdi.

“Engellimize sahip çıktık”

Pandemi döneminde pek çok ihtiyaç sahibine sosyal yardım yapıldığını belirten Başkan Arslan’ın belki de en çarpıcı hizmetlerinden biri engelli çocuklara ve vatandaşlara verdikleri hizmet olarak gösterilebilir. Arslan pandemi döneminde her engelli çocuğun evinden alınarak okuluna götürüldüğünü akşam da evine teslim edildiğini belirterek ‘Evet binlerce vatandaşımıza sosyal yardım yaptık. Engelli vatandaşımızın pazarını yaptık. İhtiyaç duyan, dışarıya çıkamayan vatandaşımıza evinde kuaför hizmeti verdik’ dedi.

“Kepez günlük 60 bin nüfusa hizmet veriyor”

Kepez her geçen gün büyüyor. Bunun altını çizen Başkan Arslan ‘Belediyeler nüfus başına devletten para alıyor. Lütfen Kepez’de oturanlar ikametgahını buraya taşısın. Bunu önemsiyoruz. Bakınız Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesine günlük 10-15 bin insan geldiği söyleniyor. Biz onlara da hizmet veriyoruz. Pandemi döneminde hastaneyi her gün ilaçladık. Civarımızdaki 30 köyü ilaçladık. Kepez’i keza öyle’ diye konuştu.
Diğer yandan birilerinin halkı kandırmaya çalıştığını söyleyerek ‘AKP Belde Başkanı olur olmaz konuşuyor. Şu kadar bu kadar personel alındı deniyor. Ben açıklayayım. Biz göreve geldiğimizde 237 toplam personelimiz vardı. Şu an 317 kişi. 32 personelimiz emekli oldu. Siz hiç merak etmeyin, Türkiye’deki istihdamı Millet İttifakı çözecek. Siz de göreceksiniz’ diyerek meydan okudu.

“Her ay 800 bin lira borç ödüyoruz”

2019 yılında göreve geldiklerinde Kepez Belediyesinin borcunun 62 milyon 881 lira olduğuna işaret eden Arslan ’15 milyon lira borç ödedik. Şu anda borcumuz 47 milyon liradır. Bu borçları öderken aynı zamanda 30 milyon liralık da yatırım yaptık. Bunu da hiçbir mal mülk satmadan yaptık. Kasamızda ise 5 milyon lira paramız var. Halkım da biliyor ki; biz helalinden hizmet ediyoruz. Hiç kimse şunun bunun yemeğini yedi diyemez. Kepez’de bazı zavallılar var bana sosyal medyadan hakaretler ediyor. Onları halkıma havale ediyorum. Benim adım Hıdır elimden gelen budur’ diyerek alkışlar arasında toplantıyı bitirdi.

Haber Merkezi

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST