Biga Belediyesinden dev yatırımlar

KALEM Farkıyla...

Biga Belediyesinden dev yatırımlar

Biga Belediyesinden dev yatırımlar

Biga Belediyesi, 18 Eylül gününe özel dört projenin temelini atarak, iki projeninin açılışını gerçekleştirdi.
Biga Belediyesi, 18 Eylül Biga’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü ve Biga Belediyesi’nin kuruluşunun 150. yıl dönümünde toplam maliyeti 10 Milyon TL olan dört projenin temel atma töreni ile bir tesis ve bir taksi durağının açılışını gerçekleştirdi. Biga Belediyesi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu 4.299.920 TL, Biga Belediyesi Adapark 3.776.000 TL, Yeniceköy Bilgi Evi 593.000 TL, Şehit Korhan Kuruçay Parkı 494.000 TL maliyetle Biga’nın hizmetine kazandırılacakken, Şükrü Kemerli Parkı ise 169.000 TL maliyetle hizmete sunuldu.Yeniceköy Kültür Sanat ve Bilgi Evi Temel Atma Töreni, Şehit Korhan Kuruçay Parkı Temel Atma Töreni, Biga Belediyesi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Temel Atma Töreni, Biga Belediyesi Adapark Temel Atma Töreni, Şükrü Kemerli Parkı Açılış Töreni ve Hastane Taksi Durağı Açılış Töreni 18 Eylül 2020 tarihinde yapıldı. Törenlere, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Belediye Başkan Yardımcıları Nazım Hikmet Keskiner ve Sıtkı Keçeci, Belediye Meclis üyeleri, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, AK Parti Biga İlçe Başkanı Hasan Sepici, MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya, Biga İlçe Emniyet Müdürü Şafak Özkan, STK başkan ve temsilcileri, Mahalle muhtarları, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı. İlk tören Yeniceköy’de yapımına başlanan Yeniceköy Kültür Sanat ve Bilgi Evi için yapıldı.Konuşmasının ardından Başkan Erdoğan ve protokol üyeleri, beton dökme kumandası ile projenin temeline ilk harcı döktü.Ardından Özel Biga Can Hastanesi karşısı, Şehit Uzman Onbaşı Ulaş Açıkgöz caddesi yanında yapım çalışmaları başlayan Şehit Teğmen Korhan Kuruçay Parkı Temel Atma Töreni’ne geçildi. Temel atma programlarının akabinde Biga’ya 15 yıl belediye başkanı olarak hizmet vermiş merhum belediye başkanı Şükrü Kemerli’nin isminin verildiği parkın açılışı yapıldı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST