Biga’da tefeci operasyonu

KALEM Farkıyla...

Biga’da tefeci operasyonu

Biga’da tefeci operasyonu

Biga Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatlarıyla aylar önce başlatılan soruşturmalar kapsamında KOM Şube Müdürlüğü ve Biga İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün aylardır fiziki ve teknik takiple izlediği tefecilere yönelik operasyonda düğmeye basıldı.

İki ayrı operasyonda şüphelilerin Biga ve Gönen’de bulunan işyerleri ve evlerinde yapılan aramalarda ruhsatsız silahlar, senetler ve tapular ele geçirildi. Operasyon yapılan adreslerden birinde, 2 ruhsatsız tabanca, 1 kuru sıkı tabanca, 44 mermi, 10 farklı şahsa ait 13 tane suça ilişkin senet ele geçirilirken; diğer operasyon adresinde ise 3 tane şikâyetçi vatandaşlara ait senet, 3 tane şikâyetçi vatandaşlara ait tapu fotokopisi, 58 tane boş senet ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerden biri Biga Sulh Ceza Hakimliği’nin kararı ile tutuklanarak Cezaevine gönderilirken, diğeri hakkında Adlî Kontrol kararı verildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST