Bigalının cebinden 12 milyon TL fazla para çıktı

KALEM Farkıyla...

Bigalının cebinden 12 milyon TL fazla para çıktı

Bigalının cebinden 12 milyon TL fazla para çıktı

Çanakkale AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, Biga Belediyesinin, AK Parti tarafından yapılan hizmet yerlerinin, kendileri tarafından yapılmış gibi göstererek yeniden açıldığını iddia etti.

Çanakkale AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız Biga Belediyesinde yapılan açılışların önceden AK Parti tarafından açılan yerler olduğunu iddia ederek yeniden açılışının yapıldığını iddia etti. Yıldız yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında, “Dün özel jetiyle Çanakkale’ye gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Biga ilçemizde açılış programına katıldı. Açılış programı tek kelime ile skandaldı. 2015 yılında Sayın Kılıçdaroğlu’na selefi AK Partili Belediye Başkanı Mehmet Özkan’ın yaptığı belediye hizmet binasını açtıran CHP’li Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Kılıçdaroğlu’na bu kez de AK Parti döneminde yapılan kapalı pazar yerinin açılışını yaptırdı. İşin ilginç yanı hiç bir CHP’li yöneticinin Sayın Kılıçdaroğlu’na bilgi vermemesi, “Sayın genel başkanım bu pazar yeri AK Parti döneminde yapıldı, Sayın İsmail Işık gerekli bakım ve onarımlarını yapmadığı için pazar yerinin çatısı çöktü, 500 bin TL tadilat ile hallolacak iş 12 milyon 500 bin TL’ye mal oldu. Bigalının cebinden 12 milyon TL fazla para çıktı, pazarcı esnafı karda kışta iki yıl mağdur oldu” dememesidir” dedi.

CHP’NİN YENİ SLOGANI
Yıldız açıklamasının devamında, “Anlaşılan o ki CHP’nin yeni sloganı “AK Parti yapar, Kılıçdaroğlu açar” olmuştur. Bir başka skandal da halkçı geçinen Kılıçdaroğlu’nun mitingine kendi teşkilatının, Biga gençlik kolları başkanının ve yönetiminin alınmamasıydı. Hangi siyasi partide olursa olsun gençlerimiz parti teşkilatlarında getir götür işlerini yapan, sadece bayrak asan kişiler olarak görülemez. Sayın Kılıçdaroğlu unutmasın ki Atatürk Kurtuluş Savaşı’nın başladığı 19 Mayıs’ı miting alanına alınmayan o gençlere hediye etmiştir. Onlar bizim geleceğimiz ve geleceğin liderleridir. Sayın Kılıçdaroğlu korkmasın yakın tarihte kendisinin çok kıymetli koltuğun da talip değillerdir” şeklinde konuştu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST