Biga’nın Şadan Babası yapacağını yaptı

KALEM Farkıyla...

Biga’nın Şadan Babası yapacağını yaptı

Biga’nın Şadan Babası yapacağını yaptı

Biga Ticaret ve Sanayi Odası, SMA hastası Ahmet Alp için bağış gecesi düzenledi. Biga TSO ve OSB Başkanı ve Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Üyesi Şadan Doğan’ın da desteğiyle SMA hastası Ahmet Alp için bir gecede 2 milyon TL’nin üzerinde bağış toplandı.
SMA hastası Ahmet Alp için 14 aydır, başta Çanakkale olmak üzere tüm Türkiye’de yapılan bağış çalışmasında, dün rekor kırıldı. Günler öncesinden haber verilen SMA hastası Ahmet Alp için Büyük Bağış Gecesi’nde yurt içi ve yurtdışından pek çok hayırseverin yaptığı yardımlarla 2 milyon 144 bin 904 lira bağış toplandı. Biga TSO ve OSB Başkanı Şadan Doğan ile Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın toplanmasına katkı sağladığı rekor bağışla birlikte, tedavi için gereken miktarın %85’nin toplandığı açıklandı.
BİGA SANAYİ KURULUŞLARI GERİ KALANI KARŞILAYACAK
TSO ve OSB Başkanı, iş insanı Şadan Doğan SMA hastası Ahmet Alp için 14 aydır, küçük-büyük bağış yapan herkese ve konuyu gündemde tutan basın mensuplarına teşekkür etti. Tedavi için gereken miktarın kalanının Biga’daki ismi belirtilmeyen 4-5 adet sanayi kuruluşu tarafından karşılanacağı müjdesini veren Doğan, “Ben hesap kitabı çok severim. 2 milyon 132 bin euro ilk teklif. Daha sonra dolara döndü. Birkaç tane daha teklif var. Dolar Duabi’den. Amerika’dan teklif var. Üzerinde çalışıyoruz. Teksas’tan teklif kabul edilirse, Dubai’den ya da. Teklifimiz tamamlanmış bile olabilecek. Önemli olan çocuğumuzu tedavi ettirmek. Biz bugün Biga’da aklınıza kim geliyorsa, isim vermeyeceğim ama 4-5 sanayi kuruluşu olarak en son kalan eksik rakamı hep birlikte karşılayacağız. Tabiki daha masraflar da olacak. Biz inşallah hep birlikte bunun üstesinden geleceğiz. Kampanya hala devam ediyor. Kolay da değil. Bir kuruş bir kuruş toplanan paralarla geldi buraya. Gezeceğiz kapı kapı. Finalimiz belli. 30 Ekim’de uçak biletlerini halledip tedavi için yola çıkılacak. “ ifadelerini kullandı.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST