Biga’ya Yeni Yoğun Bakım

KALEM Farkıyla...

Biga’ya Yeni Yoğun Bakım

Biga Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım yatak sayıları arttırılarak ve 2’inci seviye Yoğun Bakım Ünitesi hizmet vermeye başladı.

Biga Devlet Hastanesi, yoğun bakımlarındaki yatak sayısını daha fazla hastaya hizmet verebilmek amacıyla 1. seviye Genel Yoğun Bakım yatak sayısı 5 ten 8′ e çıkarılmış olup 2. seviye Genel Yoğun Bakım Ünitesi de tescilini alarak 9 yatak sayısı kapasitesiyle hizmet vermeye başladı. Bu sayede Biga Devlet Hastanesinde Genel Yoğun Bakım hizmeti için toplam yatak sayısı 17’ye yükseldi. modern cihazlarla donatılan ünitede her türlü müdahalelerin yapılabildiği 1. ve 2.seviye üniteleri yoğun bakım standartlarında olması gereken her türlü tıbbi ekipman ve 24 saat tam kadro çalışan personeliyle hizmet veriyor. Yoğun bakım ünitelerini açmaktaki amacımız hastaların il dışına sevkinin önlenmesi, bu sebeple oluşan hastanın zaman kaybetmemesi ve maddi kayıpların önüne geçilmesi, sevk sırasında oluşabilecek risklerden hastaları korumak ve tedavilerini kendi şehirlerinde sürdürmelerini sağlamak için hem bölgemizdeki hem de Türkiye genelinde yoğun bakım yataklarının sayısı her geçen gün artarak dünya standartlarının üzerinde hizmet verilmesi sağlanmaktadır. Çanakkale ilçeleri arasında, bulunan Biga devlet hastanemiz hasta kabulü fazla olan hastanelerimizden biri konumunda.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST