Binler Fener Alayı’nda buluştu

KALEM Farkıyla...

Binler Fener Alayı’nda buluştu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95’inci yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen Fener Alayı’na yoğun bir katılım oldu.Bayraklarla donanan gecede binlerce kişi hep bir ağızdan ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz’, ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ sloganları attı.

Çanakkale’de Cumhuriyet’in 95’inci yıldönümü kutlamaları dün gece de devam etti. Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen Fener Alayı saat 20.00’da başladı. Yürüyüşe, Çanakkale Vali Vekili ve Eceabat Kaymakamı Turan Yılmaz, Çanakkale Belediye Başkanı CHP’li Ülgür Gökhan ile çok sayıda vatandaş katıldı.Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan yaklaşık 10 bin Çanakkaleli, ellerinde meşaleler ve Türk bayraklarıyla yürüyüşe geçti.

HEP BİR AĞIZDAN ‘NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE’
Gece boyu süren yürüyüşte Demircioğlu Caddesi, İnönü Caddesi, Zübeyde Hanım Sokak, Gazi Bulvarı ve Kayserili Ahmet Paşa Caddesi güzergahını takip eden kalabalık, ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz’, ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ sloganları atıp, ‘Andımız’ ve ‘İzmir Marşı’nı söyleyerek, coşkulu bir yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüş, Truva Atı önündeki Çağlar Kaynak Basketbol Sahası’nda sona erdi.

HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ KEYİFLİ ANLAR YAŞATTI
Öte yandan Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının finalinde ise kordon boyunda havai fişek gösterisi gerçekleştirildi. Gökyüzünü aydınlatan havai fişekler kartpostallık görüntüler oluşturdu ve Fener Alayı’nı takip eden herkes tarafından ilgiyle izlendi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST