Bir bayram daha buruk kutlandı (Videolu Haber)

KALEM Farkıyla...

Bir bayram daha buruk kutlandı (Videolu Haber)

Koronavirüs salgınının etkilerini önemli gün ve haftalarda yoğun bir şekilde hissetmeye devam ediyoruz. Buruk kutladığımız bayramlardan biri de dün Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan tören ile kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı oldu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sosyal mesafe kuralına uyularak dün Cumhuriyet Meydanı’nd gerçekleştirilen tören ile kutlandı. Sınırlı sayıda katılımcının bulunduğu törene; Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, MHP İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek ve vatandaşlar katıldı. Tören, Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp’in Atatürk heykeli önüne çelenk sunması ile başladı. Ardından saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nın okunması ile tören sona erdi.

ÇANAKKALE’DEN SAMSUN’A SELAM OLSUN
Programın ardından bir açıklama yapan AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu “Öncelikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Bu gün anlamlı bir güne ve ben bu anlamlı günde Çanakkale’den Samsun’a selam olsun diyorum. 19 Mayıs 1919 Cumhuriyet tarihimiz için çok önemli bir gün. Gazilerimizin, şehitlerimizin bu toprakları bize vatan kılması için canlarını nasıl feda ettiklerini bugün bir kez daha anlıyoruz ve ona göre çalışıyoruz. Ülkemizi ve bayrağımızı daha ileriye taşımak için başta son dönem silah sektöründe yapılan işlerimiz SİHA’larımız, İHA’larımız, milli ve yerli helikopterlerimizle bu ülkenin güvenliği için en kadar önemli olduğunu gördük. Ayrıca sağlık alanında yapılan bütün çalışmalarla önemli bir yere geldik. Üstelik geçtiğimiz Cumartesi günü son kulesini yerleştirdiğimiz 1919 Çanakkale Asma köprüsü ile ulaşımda da görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Yaşanan zorlu süreçte Basın Mensuplarımız da çok yoğun çalıştılar. Evde kalan vatandaşların bizimle, hükümetle, bakanlarla bütün bağı Basın mensupları üzerinden sağladı. Bu bağlamda Basın mensuplarına teşekkür ederim” dedi.

İLERLEYEN ZAMANLARDA DAHA GÜZEL KUTLARIZ İNŞALLAH
AK Parti İl Başkanı Naim Makas ise yaptığı açıklamasında, “Milli mücadele meşalesinin yakıldığı ve bir gemi dolusu vatanseverin milli mücadele ateşinin nasıl Anadolu’ya yayıldığı temsil eden 19 Mayıs 1919 gününü bir bayram olarak Türk Gençliğine armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve sevgi ile yad ediyoruz. Pandemi nedeni ile buruk kutladığımız bu günü ilerleyen zamanlarda daha güzel kutlarız inşallah” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST