“Bir çocuğumuzun ‘ANNE LÜTFEN ÖLME’ demeyeceği…”

KALEM Farkıyla...

“Bir çocuğumuzun ‘ANNE LÜTFEN ÖLME’ demeyeceği…”

“Bir çocuğumuzun ‘ANNE LÜTFEN ÖLME’ demeyeceği…”

Çanakkale Barosu Kadın Hakları Komisyonu Kırıkkale’de eski eşi tarafından 10 yaşındaki kızının gözü önünde öldürülen Emine Bulut cinayeti ile ilgili tepkisini dile getirdi. Komisyon yaptığı açıklamada, “Defalarca dediğimiz gibi kadına karşı şiddetin herhangi bir haklı gerekçesi veya dayanağı olamaz. Bir çocuğumuzun ‘ANNE LÜTFEN ÖLME’ DEMEYECEĞİ, Başka bir kadınımızın ‘BEN ÖLMEK İSTEMİYORUM’ demeyeceği, Yarınlara ulaşmak gayesi, mücadelesi ile” dedi.

Kırıkkale’de eski eşi tarafından vahşice katledilen Emine Bulut cinayeti sonrası tepkiler çığ gibi büyürken bir tepki de Çanakkale Barosu Kadın Hakları Komisyonundan geldi. Komisyon yaptığı açıklamada şu ifadeler kullandı, “Kırıkkale’de eski eşi tarafından 10 yaşındaki kızının gözleri önünde ve “ÖLMEK İSTEMİYORUM” feryatları arasında bir kadın daha vahşice katledildi. Emine Bulut’un feryatları aslında ülkemizde tüm kadınların attığı çığlık olmuş ve şiddetin toplumda geldiği noktayı bir kez daha gözler önüne sermiştir. Her kadına şiddet olayında ve cinayetinde kadını suçlamaya yönelik sanık beyanlarını ise anlamak mümkün değildir. Defalarca dediğimiz gibi kadına karşı şiddetin herhangi bir haklı gerekçesi veya dayanağı olamaz. Yasaların kadına karşı şiddeti önleme veya durdurma noktasında uygulamada ne kadar yetersiz kaldığı apaçık ortada iken “mağdur baba” “yuva yıkan yasa” gibi söylemler ile şiddeti destekleyen tüm söylemleri de kınıyoruz. Çanakkale Barosu olarak davaya müdahil olacağımızı ve dün olduğu gibi bugün de cinayete kurban edilen ve şiddete maruz kalan tüm kadınların sesi olmaya ve hukuk mücadelelerinde yanlarında olmaya devam edeceğimizi, Bir çocuğumuzun ‘ANNE LÜTFEN ÖLME’ DEMEYECEĞİ, Başka bir kadınımızın ‘BEN ÖLMEK İSTEMİYORUM’ demeyeceği, Yarınlara ulaşmak gayesi, mücadelesi ile. Kamuoyuna saygıyla bildiririz. #EmineBulut”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST