Bir Deniz İki Yaka Kol Kola

KALEM Farkıyla...

Bir Deniz İki Yaka Kol Kola

Bir Deniz İki Yaka Kol Kola

Bozcaada Sirtaki topluluğu organizasyonunda ÇAFAD ile beraber düzenlenen Sirtaki buluşması Bodrum, Ayvalık,Dikili ve İstanbul’dan gelen sirtaki topluluklarının katılımı ile büyük bir kalabalıkla gerçekleşti.

ÇAFAD sirtaki gösterilerinde 4 farklı oyun ile izleyicilere görsel bir şölen yaşattı. Bozcaada’da yaşayan Rum vatandaşlar ve adaya gelen misafirlerin büyük ilgi gösterdiği etkinlik ilk olarak meydanda yapılan organizasyonla başladı. Tüm ekiplerin gösterilerini sergilemesinin ardından Bozcaada sokaklarında Sirtaki etkinlikleri yapan gruplar akşam gala yemeğinde Ayazma Manastırı’nda buluştu. Ertesi gün workshoplar ile devam eden etkinlikte “İki yakanın kültürel etkileşimleri” isimli panel ile son buldu. Proje koordinatörü Ege Üniversitesi’nden Prof. Dr. Öcal Özbilgin, Halk Bilim Uzmanı Ahmet Şenol’un katıldığı etkinlikte bir sonraki sene buluşmak üzere sonlandırıldı.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST