Bir köy daha karantinaya alındı

KALEM Farkıyla...

Bir köy daha karantinaya alındı

Bir köy daha karantinaya alındı

Yenice’nin Çal Köyü artan vaka sayıları nedeni ile 14 gün süreyle karantinaya alındı.
Yenice’nin Çal Köyü koronavirüslü hasta sayısının ve temaslı sayının artması nedeni ile 14 gün karantinaya alındı. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karar ile ilgili şu ifadeler kullanıldı, “İlçe Hıfzıssıhha Kurulumuz tarafından; Çal Köyümüzde Covid-19 test sonucu pozitif çıkan hasta sayısında artış görülmesi ve temaslı sayısının fazla olması nedeniyle 31 Mart 2021 (Bugün) 21:00 itibariyle 14 gün boyunca köye giriş-çıkışların yasaklanarak kolluk kuvvetlerince denetlenerek yapılmasına, Köyden 14 gün boyunca çıkması yasaklanan vatandaşların ihtiyaçlarının Köy Muhtarlığı ve Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından karşılanmasına, Köy içerisinde Köy Muhtarı ve Köy İmamı tarafından sık sık anonslar yapılarak halkın daha dikkatli davranması konusunda uyarılmasına karar verilmiştir”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST