Bir Zam da Otobüslere

KALEM Farkıyla...

Bir Zam da Otobüslere

Bir Zam da Otobüslere

Ülke genelindeki zam furyası, Çanakkale’deki otobüslere de sıçradı. Çanakkale Belediye Meclisi, son düzenlenen meclis toplantısında, şehiriçi toplu ulaşıma zam yapılması talebini kabul etti.

Çanakkale Belediye Meclisi, şehiriçi toplu ulaşımı için istenen zam talebini kabul etti. Yeni tarife 10 Eylül Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak… Çanakkale Belediyesi’nin 5 Eylül Çarşamba günkü meclis toplantısında S.S.18 Nolu Şehiriçi Minibüsçüleri ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin zam talebini görüşen komisyon alınan kararı meclise sundu. Çanakkale Belediye Meclisi artan maliyetler sonrasında S.S.18 Nolu Şehiriçi Minibüsçüleri ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin zam talebini komisyon düzenlemesinden sonra oy çokluğu ile kabul etti. 10 Eylül Pazartesi gününden itibaren yeni tarife şu şekilde oluştu; Tam yolcu 2.25’den 2.75 lira, öğrenci 1.50’den 1.80 liraya yükseldi. Güzelyalı, Çınarlı, Dardanos hattındaki fiyatlar ise tam tolcu 3.25’den 3.90 liraya, öğrenci ise 2.00 liradan, 2.40 liraya yükseltildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST