Birol Arslan belde başkanlığından istifa etti

KALEM Farkıyla...

Birol Arslan belde başkanlığından istifa etti

Birol Arslan belde başkanlığından istifa etti

2019 yerel seçimlerinde belediye başkan aday adayı olacak isimler belli oldu. Kepez Belediye Başkanlığı için Birol Arslan CHP Kepez Belde Başkanlığı görevinden istifa etti.

CHP’lilerde belediye başkan aday adayı olmak için partililerin parti içerisindeki görevlerinden istifa etmelerinin son günü idi. Dün pek ilçe başkanı CHP il binasına giderek belediye başkanlığı için istifalarını sundu. Kepez Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıklayan CHP Kepez Belde Başkanı Birol Arslan da Perşembe günü görevinden istifa etti. Kepez Belediye Başkanlığı için isimleri geçen diğer aday adaylarından Gökhan Bayram’ın aday adaylığını kesinleşmesinin, kamu çalışanı olduğu için YSK tarafından belirtilen tarihlerde istifasını sunarak gerçekleştirmesi bekleniyor. Öte yandan Çanakkale Belediye Başkanlığı için de iki isim ön plana çıkmıştı. Çanakkale Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Necmi Akyalçın da kamu çalışanı olduğu için YSK tarafından belirlenen bir tarihte, istifasını verecek. Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan ise Çanakkale Belediye Başkanlığına aday adaylık başvurusunu geçtiğimiz hafta yapmıştı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST