Bit pazarı satıcıları isyanda

KALEM Farkıyla...

Bit pazarı satıcıları isyanda

Bit pazarı satıcıları isyanda

Bit pazarı satıcıları, artan hava sıcaklıkları sebebiyle sıkıntı yaşıyor. Esnaf, Çanakkale Belediyesinin desteği ile gölge yaratabilecek bir şemsiye sisteminin yapılmasını talep ediyor.
Çanakkale’de her perşembe Cuma Pazarı’nın yanında Bit Pazarı kuruluyor. Sabah saatleri ile başlayan Pazar gece yarısına kadar devam ediyor. Çanakkaleliler pazarda tezgah açarak kullanmadıkları veya topladıkları ürünleri satarken yine kentlilerimiz pazarı gezerek alışveriş yapıyor. Ancak son haftalarda Bit pazarı esnafının çeşitli şikayetleri var; yükselen hava sıcaklığı uzun saatler durmalarını engelliyor ve Çanakkale Belediyesinden destek bekliyorlar. Esnafla konuştuğumuzda 30-35 derece sıcakların çalışmalarını engellediğini, belediyenin desteği ile gölge yaratabilecek bir şemsiye sisteminin yapılmasını istediklerini dile getirdiler. Son aylarda artan yüksek enflasyon nedeniyle kentlilerin ikinci el alışverişe yöneldiğini ve bit pazarına daha fazla ziyaretçinin geldiğini aktardılar, artan arz talep dengesi sonucunda basın aracılığıyla güneş ve sıcak sorununa yardım beklediklerini söylediler.
Haber Merkezi

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST