Bol yağış ve kar kapıda!

KALEM Farkıyla...

Bol yağış ve kar kapıda!

Bol yağış ve kar kapıda!

İSTEK 1915 Çanakkale Okulları Müdür Yardımcısı, Coğrafya Öğretmeni Nezarettin Azmanoğlu 20 Ocak tarihine kadar normalden çok yağışın olacağını, özellikle Çanakkale’de baraj doluluk oranının normalin üstüne çıkabileceğini açıkladı.
İstek 1915 Çanakkale Okulları Coğrafya Öğretmeni Nezarettin Azmanoğlu tüm yurdu etkileyecek bir soğuk hava dalgasının geldiğini açıkladı. Azmanoğlu yaptığı açıklamada, “ 04 Ocak ile 20 Ocak arasında normalden çok daha fazla yağışlı geçecek. Özellikle Marmara Bölgesi ve Kuzey Ege ( Çanakkale çevreleri daha fazla ) bol yağışlı olacak. Barajların doluluk oranları normale, hatta üstüne dahi çıkabilecek gibi gözüküyor. Kar severlere de iyi bir haberim var. 16 Ocak itibari ile yurdumuzda soğuk hava dalgası ve yağışlar buluşacak, bu durum ciddi miktarda kar getirecek. Hatta ve hatta kıyılarda dahi kar yağışı görülebilir. Önümüzdeki hafta sisteme çok daha detaylı bilgiler yansıyacaktır” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST