Borçları nedeniyle hayvanlara destek olamıyorlar

KALEM Farkıyla...

Borçları nedeniyle hayvanlara destek olamıyorlar

Borçları nedeniyle hayvanlara destek olamıyorlar

Gelibolu Yarımadası’nda faaliyet gösteren Eceabat Hayvanseverler Derneği (ECEHAYDER) tarafından yapılan açıklamada derneğin yüksek borcu nedeniyle klinik desteğinin askıya alındığı duyuruldu. Derneğin, Eceabat’ta can çekişen bir köpeğe yardım etmediği iddialarından sonra açıklamanın yapılması, hayvanseverler arasında tartışmaya neden oldu.

Tarihi Yarımada’da yaşayan sokak hayvanlarına yaptıkları yardımlar ile tanınan ECEHAYDER tarafından yapılan açıklamada yüksek borç nedeniyle sokak hayvanlarına klinik desteğin askıya alındığı duyuruldu. Yapılan açıklamanın Facebook’ta bulunan “Çanakkaleli Hayvanseverler” isimli grupta yapılan bir paylaşımın ardından yapılması hayvanseverler arasında tartışmaya neden oldu. Bahsi geçen paylaşımda dernek üyelerinin yakınlarında can çekişen bir sokak köpeğine yardım etmediği iddia edildi. Bu iddianın ardından hayvanseverler arasında sosyal medya üzerinden tartışmalar yaşandı. Yapılan bu paylaşımın ardından ECEHAYDER tarafından açıklama yapılarak, veteriner kliniklere olan borçlar nedeniyle sokak hayvanlarına klinik desteği yapılamayacağı duyuruldu. Konuyla ilgili dernek tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Derneğimiz yüksek klinik borcu nedeni ile klinik desteğini bir müddet askıya almıştır. Borç miktarı azalana kadar klinik desteği vermemiz mümkün değil. Bu açıklamayı yapmamızın sebebi… Bizi arayanların çoğu derdimizi anlattığımızda bizi anlayıp başka yollardan çözüm üretmeye yöneldiler bizde nakil desteği gibi elimizden gelen yardımları yaparak çözüm ürettik. Bazıları da bizi duymak, anlamak yerine derneksiniz yapmak zorundasınız mantığı ile hareket ettiler. Onlara da şunu söyledik EceHayder üyeleri birer gönüllüdür bu derneğe zaman harcayıp emek vererek, ceplerinden para harcayıp hizmet etmektedirler ve hiç bir şeye mecbur değillerdir. Sizi şurada yayınlayacağım gazeteye vereceğim diyenler dilediği yere dilediği kadar yazabilirler. EceHayder’in kimseden çekincesi yoktur.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST