Boş kalan köy okulunda sanatsal atölye kurdular (videolu haber)

KALEM Farkıyla...

Boş kalan köy okulunda sanatsal atölye kurdular (videolu haber)

İstanbul’un kaosundan kaçarak Çanakkale’ye yerleşen ve yolları Ezine’nin Bozköy Köyü’nde kesişen iki fotoğrafçı, akıllarındaki güzel projeleri hayata geçirmek üzere ilk adımlarını attılar. 2018 yılında duyurulan Troya Kültür Rotası üzerinde bulunan Bozköy Muhtarlığı ve sakinleri ile düşüncelerini paylaşan gazetemiz köşe yazarı Yunus Emre Eroğlu ve Şafak Gümüş, Bozköy’ü bu rotanın merkezi yapmak, bu durumun köy ekonomisine destek sağlamak için kolları sıvadılar. Doğaseverlerin köylerinden geçip gitmelerindense köyde konaklamaları için sebep üreten iki fotoğrafçı, taşımalı eğitime geçiş ile boş kalan köy okulunda sanatsal ve kültürel atölyeler düzenlemeye karar verdiler. Okulun tadilat ve badanası için de gönüllü olan ikili, çalışmalarını ve projelerini de bir videoda topladı. Bu kapsamda ilk projeleri bir fotoğraf atölyesi. 29 Ekimde başlayacak ve 4 gün sürecek olan atölyede kendilerine, Fotoğraf Eğitmeni Kadir Içdem de destek olacak.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST