Bozcaada’da korona paniği!

KALEM Farkıyla...

Bozcaada’da korona paniği!

Bozcaada’da korona paniği!

Pandemi sürecinde alınan tedbirler ile çok iyi korunan ancak yaz ayları ile birlikte oldukça kalabalıklaşan Bozcaada ilçesinde ilk koronavirüs (Covid-19) vakasına rastlandı. Bozcaada’da iki ayrı kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığı bildirildi.

Düne kadar koronavirüs vakasına rastlanılmayan Bozcaada’da ziyaretçi yoğunluğunun artması ile birlikte ilk vakalar tespit edildi. Bozcaada’nın iki ayrı işletmesinde iki kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Covid-19 testi pozitif çıkan kişilerden birinin, Bozcaada’nın tanınmış işletmesi Çiçek Pastanesi’nin ekmek imalatı bölümünde çalıştığı öğrenildi; testi pozitif çıkan diğer kişinin ise turistik amaç ile Bozcaada’da bulunduğu öğrenildi. Pozitif vakalarının ardından Bozcaada’da tedbir amacıyla 10 kişi karantinaya alındı. Koronavirüs testi pozitif çıkan kişiler, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne tedavi amacıyla sevk edildi. Konuyla ilgili Bozcaada Kaymakamlığı’ndan yapılan duyuruda; “Adamızda iki işletmemizdeki bir çalışanımız ve bir misafirimizde korona virüsten şüphelenilmiştir. Vatandaşların gerekli test süreçleri devam etmektedir. Sonuçların pozitif olma ihtimali de göz önüne alınarak; eylem planımız çerçevesinde her iki işletmede de çalışanlar ve misafirler izolasyona tabi tutulmuştur. İşletmelerde ve adamız genelinde tüm tedbirler alınmıştır, süreç sağlık ve kolluk ekiplerimizce hassasiyetle takip edilmektedir. Tüm vatandaşlarımızdan sosyal mesafe, hijyen, maske kurallarına daha da hassasiyetle uymalarını bekliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST