“Bu belge, Türkiye’nin savrulduğunun belgesidir!”

KALEM Farkıyla...

“Bu belge, Türkiye’nin savrulduğunun belgesidir!”

“Bu belge, Türkiye’nin savrulduğunun belgesidir!”

CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Av. Muharrem Erkek, aylar süren tartışmalar ve protestoların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevden alınan Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu’yla ilgili paylaşım yaptı. Erkek, Bulu’nun görevden alındığını açıklayan belgeyi sosyal medya hesabından paylaşarak, “Bu belge Türkiye’nin yönetilemediğinin, savrulduğunun belgesidir” dedi.

Atama usulü ile Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü makamında bulunan Melih Bulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevden alındı. CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Av. Muharrem Erkek ise aylar süren tartışmalar ve protestoların ardından alınan bu kararla ilgili paylaşım yaptı. Erkek, Erdoğan’ın imzasını taşıyan “görevden alma” belgesini sosyal medya hesabından paylaşarak şöyle dedi:
“Çerçeveletip Saray’daki makam odasının duvarına assınlar. Bu imzanın arkasında gözaltılar, bilim insanlarına ve öğrencilere yapılan baskılar, uygulanan şiddet var. Bu belge Türkiye’nin yönetilemediğinin, savrulduğunun belgesidir.”

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST