“Bu canın takipçisi olacağız”

KALEM Farkıyla...

“Bu canın takipçisi olacağız”

“Bu canın takipçisi olacağız”

Çanakkale Barosu, geçtiğimiz gün bir kafeterya işletmecisi tarafından karton koliye konulup götürülen bir daha da kendisinden haber alınamayan kediyle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, “Bu canın takipçisi olacağız” dendi.

“19.08.2021 günü şehrimizde Yeni Kordon bölgesinde bir kafe işletmecisi ve çalışanı tarafından bölge sakinlerince bakılan bir kedi veterinere götürüleceği ifade edilerek tüm uyarılara rağmen bir karton kutuya konulmuş ve kedinin çıkamayacağı şekilde kutu bantlanarak araçla uzaklaştırılmıştır. Bu şekilde araca konularak uzaklaştırılan kedinin akıbeti bilinmemektedir. Aynı bölge sakinlerinin işletmeciye kedinin hangi veterinere götürüldüğünü sorması üzerine işletmenin müdürü tarafından “Kimse benden hesap soramaz, kediyi attım” diyerek cevap verilmiştir. Konu ile ilgili yasal süreç başlatılmış olup Baromuz Hayvan Hakları Komisyonu olarak bu canın hem akıbetinin takipçisi olacağımızı hem de sorumlularından hesap soracağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız” ifadeleri kullanıldı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST