“Bu dönemi birlikte atlatacağız”

KALEM Farkıyla...

“Bu dönemi birlikte atlatacağız”

“Bu dönemi birlikte atlatacağız”


Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli koronavirüs salgını ile ilgili açıklamalarda bulundu. Neler yapılması gerektiğini ile ilgili bilgilendirmede bulunan Zileli, “Bu dönemi birlikte atlatacağız” dedi.

Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli sosyal medya hesabından koronavirüs salgınında nelere dikkat edilmesi ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Zileli açıklamasında şu ifadeleri kullandı, “Mart ayından bu yana tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını, son günlerde ülkemizde tekrar artışa geçmiş durumdadır. Şüphesiz ki bu durum tamamen geçene kadar yeni normal düzene uyum sağlamamız, yaşamımızı buna göre düzenlememiz gerekmektedir. Yeni düzende dikkat etmemiz gereken hususları sizlere bir kez daha hatırlatmak isterim. Yalnız olduğumuz durumlarda maske takmamıza gerek yoktur ancak biriyle konuşma haline gireceksek, sokağa, markete, pazara vs gideceksek muhakkak maske takmalıyız. Kişisel temizliğe önem vererek, ellerimizi en az 20 saniye boyunca sabun ve suyla yıkanmalı, sabun ve suyun olmadığı durumlarda dezenfektan kullanmalıyız. İnsanlarla temastan kaçınmalıyız. Bulunduğumuz alanları sık sık havalandırmalıyız. Sosyal mesafe kurallarına ve maske kullanımına özen göstermeliyiz. Hijyen kurallarına uymalı, temas halinde olduğumuz yüzeyleri dezenfekte etmeliyiz. Temas halinde bulunmadığımız özellikle açık alanlarda(park, bahçe gibi yeşillik alanlar) fazla dezenfektan kullanımı solunum yolu rahatsızlıklarına yol açacak olduğundan bu hususa dikkat etmeliyiz. Kurallara uyalım. Bu dönemi birlikte atlatacağız”

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST