“Bu gençler bir harika…”

KALEM Farkıyla...

“Bu gençler bir harika…”

“Bu gençler bir harika…”

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ürettikleri dev heykellerle isimlerinden söz ettiren Çanakkale’nin genç ve başarılı sanatçıları ile atölyelerinde bir araya geldi.

Küçük Sanayi Sitesindeki atölyelerinde yurtdışından aldıkları dev heykel siparişleri için yoğun bir tempoyla çalışan kentin genç sanatçıları ve onların eserleri, kentlilerin de ilgisini çekmeye başladı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Tasarımı bölümü mezunu olan Ethem Muhtaroğlu ve ekibini, dev ölçülerdeki heykellerini ürettikleri atölyelerinde ziyaret eden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da gençlerin çalışmalarını çok başarılı bulduğunu ifade etti.
Çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Gökhan, bu tür faaliyetleri hep desteklediğini ve kentin genç yetenekleri ile işbirliğine her zaman açık olduklarını dile getirerek, “Bu gençler bir harika… Çoğu Çanakkaleli ve ÇOMÜ’de güzel sanatlar eğitimi almış gençleri, yurtdışından sipariş aldıkları dev heykelleri yaptıkları atölyelerinde ziyaret ettim. Yaptıkları işlerin hem sanatsal hem de fiziksel büyüklüğü takdire değer, bravo gençler…” dedi.
Muhtaroğlu ve ekibine başarı dileklerinde bulunan Başkan Gökhan’ın ziyareti hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST