“Bu halk sizi affetmeyecek!”

KALEM Farkıyla...

“Bu halk sizi affetmeyecek!”

“Bu halk sizi affetmeyecek!”

CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural, Biga Belediyesi tarafından düzenlenen ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun da yer aldığı bir etkinlikte Atatürk’e hakaret edilmesini ağır sözlerle kınadı. Ural, “Bu hal sizi affetmeyecek” dedi.
CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural, açıklamasında şöyle dedi: “Geçtiğimiz hafta Biga ilçemizin AKP’li Belediye Başkanı tarafından düzenlenen, AKP milletvekili Jülide İskenderoğlu, il kadın kolları başkanı ve il gençlik kolları başkanının da katıldığı izahı olamayacak seviyede mizah duygusundan yoksun bir programla ülkemizin kuruluş mücadelesiyle, kurucularıyla alay edilmeye çalışıldığını sosyal medyaya yansıyan görüntülerle öğrendik. Biga’da düzenlenen etkinlikte sarf edilen zekâdan, izandan, bilgiden yoksun ifadeler Bigalı hemşerilerimizi de rahatsız etmiş ki, bu durum medyaya ulaştırıldı.”
“Ülkemizin her bir vatandaşı, bu ülkenin ne zor şartlarda nasıl fedakarlıkla kurulduğunu adı gibi bilir. AKP milletvekili Jülide İskenderoğlu’na ve AKP’nin il yöneticilerine sesleniyoruz: Bu milletin canını dişine takıp yoktan var ettiği Cumhuriyetimiz için siz de “O dönem mecburi sıkıntıdan ‘tamam’ dedik” mi diyorsunuz? Bu ülkede siyaset yapma iddianız varsa, çıkıp bu sorunun cevabını bu millete vermek sizin boynunuzun borcu.”
“Çıkın sokağa sorun bakalım; kuruluşuyla, ömrü cephelerde geçmiş kurucu kadrolarıyla alay etme hadsizliğini gösterenleri bu ülkenin vatandaşları nasıl karşılıyor? Cumhuriyetimizle, Mustafa Kemal Atatürk’le alay etmeye kalkanların karşısına oturup gevrek gevrek gülebilenlere bu millet ne diyor? Hadsizliği komiklik, akılsızlığı marifet sananlara çiçek verip teşekkür etmek sizi hiç mi utandırmadı, bunun hesabını vereceksiniz…”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST