Bu hayvan sevgisi mi?

KALEM Farkıyla...

Bu hayvan sevgisi mi?

Bu hayvan sevgisi mi?

Son dönemde artarak devam eden, yakın gelecekte sokakların kirlenerek kokacağı dile getiriliyor ve “Bu hayvan sevgisi değil” eleştirisi alıyor.

Peki vatandaşlar hangi duruma tepki gösteriyor?
Aslında fotoğraf açık. Kaldırıma kurulmuş kedi gecekondusu hoş bir görüntü oluşturmuyor. Bu nedenle bu işin daha derli toplu yapılması gerektiğini belirten vatandaşlar “Çok seviyorsanız alın evinizde besleyin, kaldırımda, pislik içinde hayvan severlik olmaz” diyor.
Yakın gelecekte bu alışkanlığın artarak devam edeceğine işaret eden bazı kesimler “Bu konuda Belediyemiz gerekli çalışmaları yaptı, yapıyor. O zaman sokakların bu şekilde derme çatma kutularla kedi evine dönüştürülmesine izin verilmemeli” eleştirisini getiriyor.
Öte yandan hayvanlara sokaklarda bakmak isteyen bazı vatandaşlar “Kış geliyor, onların da korunmaya ihtiyacı var. Kaldırımda olmasının kime zararı var ki” savunması geliştiriyor.

Ya her köşe başında olursa?
Bu şekilde hayvan sevgisinin olamayacağını savunan kesimler “Ya her köşe başında bu şekilde derme çatma, pislik içinde görüntüler ortaya çıkarsa ve alışkanlık haline alırsa nasıl önüne geçilecek? Bu şekilde ortaya konmaya çalışılan hayvan sevgisi gerçekçi değildir. Sokakların bu görüntülerle kirlenmesine izin verilmemelidir. Rüzgar burada bırakılan atıkları, kartonları, naylon poşetleri savurduğunda istemediğimiz görüntüler ortaya çıkabiliyor” diye konuşuyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST