“Bu iş 2021’de biter”

KALEM Farkıyla...

“Bu iş 2021’de biter”

“Bu iş 2021’de biter”

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından alınan yeni koronavirüs tedbirlerini değerlendirdi. Prof. Dr. Şener, alınan önlemlerin yerinde olduğunu ifade ederek uygulanması planlanan “50 milyon doz aşı”ya dikkat çekti ve ekledi: “Bu iş Türkiye için 2021’de biter!”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Koronavirüsle ilgili yeni tedbirleri halka duyuran Erdoğan kısıtlamaların hafta içine de genişletileceğini açıkladı.
“50 milyon doz aşı önemli…”
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alper Şener ise alınan tedbirleri şöyle yorumladı:
“Toplu taşıma kısıtlaması; 65 yaş ve 20 yaş… Yerinde… Gece kısıtlaması; neden 21:00-05:00 arası? Çünkü kapalı alan hareketini önlemek için en iyi zaman dilimi. Hafta sonu kapanması; insan trafiğini ciddi azaltacak. Ama en önemli açıklama bence 50milyon doz aşı…Bu iş Türkiye için 2021’de biter!”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST