“Bu kontrolsüz gidişin zararını millet çekiyor”

KALEM Farkıyla...

“Bu kontrolsüz gidişin zararını millet çekiyor”

“Bu kontrolsüz gidişin zararını millet çekiyor”

İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı, e-devlet üzerinden alınması istenen “çalışma izin belgesi”yle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, yoğunluk yüzünden sistemin çöktüğü ifade edilerek “Bu kontrolsüz gidişin zararını milletimiz çekiyor” dendi.

“Çalışma izin belgesi”ne yönelik talep artınca e-devletin sistemi çöktü. Konuyla ilgili İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada ise bu belgeyi alamayan vatandaşlara anlayış gösterilmesi istenerek şöyle dendi: “ Tam kapanmadan bir gün önce alınan karar ile muafiyet kapsamına giren şirketlerin çalışanları için e-devlet üzerinden almaları gereken bir “çalışma izin belgesi” şartı getirilmiştir. E-devlet sistemi o günden itibaren yoğunluktan çökmüş, izin belgelerini alabilme şansı neredeyse olmamıştır. Muafiyet kapsamında olan şirketlerin dahi ellerinde vergi dairelerinden alınan mükellefiyet yazıları olmasına rağmen, e-devlet üzerinden çalışma izin belgelerini alamadıkları görülmektedir. Devletin resmi kurumlarından alınan belgeler ile e-devlet sistemindeki bilgilerin uyumlu olmamasının ceremesini esnafımız çekmemelidir. Muafiyet kapsamında olduğu halde “çalışma izin belgesi” alamadığı için 2 hafta çalışamayacak olan esnaflarımızın bu mağduriyeti, ülke ekonomimiz için ciddi bir sorun ve tehdit teşkil etmektedir. Yetkili makamların pazartesi gününden itibaren esnafımızın ve çalışanlarının mağduriyet yaşamaması için mevcut sorunlardan kolluk kuvvetlerini haberdar etmeleri önem arz etmektedir. Ekmek parası peşindeki vatandaşımız ile kolluk kuvvetlerimizin karşı karşıya getirilmeme noktasında bu uyarı çok mühimdir. “Çalışma izin belgesi” alamayan esnafımızın da kapanma sürecinde faaliyetlerine devam edebilmesi için gerekli kararlar acilen alınmalıdır.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST