“Bu ne keyfiyet Ağız ve Diş Hastanesi Başhekimi?”

KALEM Farkıyla...

“Bu ne keyfiyet Ağız ve Diş Hastanesi Başhekimi?”

“Bu ne keyfiyet Ağız ve Diş Hastanesi Başhekimi?”

Çanakkale Türk Sağlık-SEN Başkanı Turan Çavdar Kepez Ağız Diş Sağlığı Merkezi Başhekiminin keyfi uygulamalar yaptığını iddia ederek tepki gösterdi.

Türk Sağlık-SEN Çanakkale Şube Başkanı Turan Çavdar, yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında Kepez Ağız Diş Sağlığı Merkezi Başhekiminin keyfi uygulamalar yaptığını iddia etti. Turan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Kepez Ağız Diş Sağlığı Merkezi Başhekiminin yapmış olduğu keyfi uygulamalar yüzünden çalışanların çalışma huzuru kalmamış motivasyonları dip yapmış durumdadır. Kanun yönetmeliklerin dışında hareket eden bu anlayış ne yapmak istemektedir. Ben yaptım oldu mantığıyla hareket etmek kime ne kazandıracaktır. Diş protez laboratuarının sorumlusunu hiçbir gerekçe göstermeden görevden alan anlayış kanun yönetmeliklere uygun olmayan nöbet sistemini uygulamaya koymuştur. Kimlerin nöbet tutacağı mevzuatta açıkça belirtilmişken ben böyle uygun gördüm benim ne yapacağım belli olmaz demek suretiyle yanlışa imza atmıştır. Aylardır yönetmeliğe aykırı tutturulan ve hiçbir getirisi olmayan bu nöbetler ayrıca kurumu gereksiz şekilde harcamaya sevk etmiştir. Şimdide protez laboratuarının az çalıştığını gerekçe göstererek teknisyenleri nöbetten çıkarmış ancak yeni bir haksızlığa imza atarak bazı diş protez teknisyenleri nöbete dahil etmiştir. Şimdi buradan kendisine soruyorum; Sayın Başhekim aylardır uygun olmayan nöbet sistemiyle teknisyenlere nöbet tutturacaksın sonrada bu böyle olmadı deyip listede değişikliğe gideceksin. Ne değişti de diş protez teknisyenlerinin bir kısmını nöbetten çıkarıyorsunuz? Hadi nöbetten çıkardınız neden hepsini değilde bazılarını nöbete dahil ediyorsunuz. Eğer yanlış bir uygulama olduğunu düşünüyorsanız bu ayrımcılık neden yapılmaktadır. Ne yaptığınızın ve ne yapacağınızın belli olmadığı açıkça görülmektedir. Ama unutmayın burası sizin özel kliniğiniz değil, devlet kurumu ve burada işler kanun yönetmeliklerle işliyor; siz buraya yöneticilik duygularınızı tatmin edersiniz diye getirilmediniz. Kurumun ve çalışanların haklarını korumak ve hakkaniyetli davranasınız diye burada olduğunuzu unutmayın yöneticilik oynamak istiyorsanız kendinize özel bir hastane açın ve ne yapmak istiyorsanız orada yapın. Çalışanları da keyfi uygulamalarınızla huzursuz etmeyin.Ayrıca sendikacılığa özenen başhekim asli görevini unutmuş olacak ki mayıs ayı yetki döneminde alacağımız yetkiye müdahil olmuş çalışanları Türk Sağlık Sen’e üye olmaması için uyarmıştır. Unutmayın ki bu sizin işiniz değildir. Siz Ağız Diş Sağlığı Merkezini adaletli ve hakkaniyetli yönetin diğer işlere karışmayın.Bu sizin işiniz olmadığı gibi haddiniz de değildir”

ÇALIŞANLARI SADECE İŞ ÜRETEN OLARAK GÖRMEK YANLIŞ BİR UYGULAMADIR
Turan açıklamalarını şöyle sonlandırdı;

“Aylardır görev tanımı dışında tutturulan nöbetlerin amaçlandığı gibi kuruma katkısı ne olmuştur. Görev tanımları dahilinde nöbet tutarak ne katkı sağlamışlardır. Klinik yardımcısı olarak nöbete yazdıklarını söyleyen yönetim şimdi ne olmuş da bu nöbet sisteminden bazılarını çıkarmış sadece bazılarını dahil etmiştir. Bu zamana kadar nekadar katkı sağlanmış kişilere ne kadar nöbet ücreti ödenmiştir. Her seferinde istatistikten bahseden Sağlık Müdürü konuya neden müdahil olmamıştır. Konu hakkına kendisini bilgilendirdiğimiz halde neden konuyla ilgili bir işlem tahsis etmemiştir. Çalışanları sadece iş üreten olarak görmek yanlış bir uygulamadır. Çalışanların iş huzuruna ve çalışmamotivasyonuna ihtiyacı vardır. Yöneticilerin keyfi uygulamaları bu istenenleri baltalamaktadır. Buradan Sayın Valimize seslenmek istiyorum. Sayın Valim; çalışanların hakkı ve hukukunu gözetmek yöneticilerin keyfi uygulamalarına müdahil olmak yetkiniz dahilindedir. Lütfen bu olaylara sessiz kalmayın ve biz çalışanların haklarının korunmasını sağlanması için gerekli hassasiyeti gösterin.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST