“Bu ülkenin önemli bir rengi, aydınıydı…”

KALEM Farkıyla...

“Bu ülkenin önemli bir rengi, aydınıydı…”

“Bu ülkenin önemli bir rengi, aydınıydı…”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in uğradığı hain bir saldırıda yaşamını yitirmesinin yıl dönümü sebebiyle açıklama yaptı. Gökhan, “Hrant Dink, bu ülkenin önemli bir rengi, önemli bir aydınıydı” ifadelerini kullandı.


Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, açıklamasında şöyle dedi: “2007 yılının soğuk bir Ocak gününde, Genel Yayın Yönetmeni olduğu Agos Gazetesinin çıkışında uğradığı hain bir silahlı saldırı sonucu yere yığılan bedeni hafızalarımıza kazındı Hrant Dink’in. Oysaki uzun yıllar Türk ve Ermeni halklarının dostluğunun pekişmesi için çaba göstermiş, yazıları ve söyleşileri ile geniş kitlelere hitap etmiş, barış içinde yaşamayı savunmuş biriydi Hrant Dink, bu ülkenin önemli bir rengi, önemli bir aydınıydı.”
“Onunla birlikte ifade özgürlüğüne, barışa ve kardeşliğe de sıkılan o kurşunun acısı, bugün yüreklerimizde halen tazeliğini korurken; hem 19 Ocak 2007’de hem onun öncesinde ve sonrasında hem de halen günümüzde siyasilere, gazetecilere, aydınlara yönelik devam eden çağdışı saldırıları, ifade özgürlüğüne vurulan her darbeyi şiddetle kınıyor, lanetliyorum.”
“Bu zalim suikast canımızı halen yaksa da ve yüreklerimizi hala karartsa da günün birinde farklılıklarımıza rağmen bir arada yaşayabilmenin, sevginin ve kardeşliğin her şeye galip gelmesi umudumuzu ise hep parlak tutacağız. Bu duygularla değerli gazeteci ve yazarımız Hrant Dink’i; düşündükleri, kaleme aldıkları, ifade ettikleri yüzünden yaşamdan koparılan diğer tüm aydın meslektaşları gibi bugün de saygı ve rahmetle anıyorum.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST