“Bu yapılan, alın terine ihanet!”

KALEM Farkıyla...

“Bu yapılan, alın terine ihanet!”

“Bu yapılan, alın terine ihanet!”

Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya, buğday hasadı öncesi buğday ve arpa fiyatlarının geri çekilmek istenmesiyle ilgili açıklama yaptı. Kaya, açıklamasında “Girdilerin maliyetlerindeki fiyat artışları ortadayken bu arkadaşların sağı solu arayarak fiyatları geri çekmeye çalışmaları üreticilerin emeğine saygısızlık, alın terine ihanet etmektir” dedi.


Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya, konuyla ilgili açıklamasında şöyle dedi: “Bölgemizde arpa hasadının başlamasıyla birlikte hemen ardından da gireceğimiz buğday hasat sezonu öncesi oluşan, üreticinin bin bir emek ile ürettiği ürünlerin fiyatlarını bazı iş bilmez sorumluluk sahibi kişiler tarafından geriye çekilmek istenmesini hayretler içerisinde takip etmekteyiz. Üreticimizin ürünlerini yetiştirirken kullandığı girdilerin maliyetlerindeki fiyat artışları ortadayken bu arkadaşların fiyatların geri gelmesi için sağı solu arayarak fiyatları geri çekmeye çalışmaları üreticilerin emeğine saygısızlık alın terine ihanet etmektir.”

“Konunun muhataplarının bu yönde talep ve çalışma yapan şahıslara kurum ve kuruluşlara itibar etmemeleri, üreticinin yanında üreticiyle beraber yol yürümeleri, arpanın ve buğdayın önümüzdeki yıllarda da üretiminin devam edebilmesi için çok kıymetlidir. İçinde yaşadığımız bu zorlu süreçte her şeye rağmen üretmeye devam eden üreticilerimiz aleyhine çalışma yapan spekülatif şahıs ve kuruluşları da aklıselim düşünmeye, üreticinin yanında olmaya davet ediyor saygılarımızı sunuyoruz.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST