Bu yemekleri sadece erkekler yaptı

KALEM Farkıyla...

Bu yemekleri sadece erkekler yaptı

Eğitim-SEN Çanakkale Şubesi tarafından Türkiye’de ilk defa erkeklerin yaptıkları yemeklerden oluşan kermes düzenlendi. Düzenlenen kermeste kurabiyelerin tadına bakan Başkan Gökhan, “Ben kurabiye yapamam ama çok güzel makarna yaparım” dedi.

Eğitim-SEN Çanakkale Şubesi tarafından yalnızca erkeklerin yaptıkları yemeklerden oluşan bir kermes düzenlendi. Kermese Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da katıldı. Düzenlenen kermeste; Kapuska, kuru fasulye, pilav, tatlı, kurabiye gibi pek çok yiyecek vardı. Öte yandan canlı olarak herkesin önünde krep de yapıldı. Kermesteki yemeklerin tadına bakan İbrahim Gül, “Çok lezzetli olmuş. Telat Hocam yapmış. Profesör yemekleri yiyoruz şu anda. Benim önümde Prof. Dr. Telat Koç’un kapuskası var. Ekrem Tufan Hocamın fikriyle başladı. Çok orjinal bir şey. Türkiye’de ilk. Adını da koydular, Destek Lokantası. Bana göre Dayanışma Lokantası olmalı” dedi.

TOPLUMDA AŞILMASI GEREKEN KALIPLARA DİKKAT ÇEKMEK İSTİYORUZ
Kermeste yemek yapanlardan biri olan ÇOMÜ ‘de hocalık yapan Prof. Dr. Telat Koç ise şunları söyledi, “Toplumda aşılması gereken kalıpların bazılarını aşmaya çalışıyoruz. Genelde toplumda evin bazı işlerinin kadına tanımlandığı ve bunun cinsiyet tanımlaması olduğunu biliyoruz. Bunu aşmak, hayatın her aşamasında paylaşmak sendikamızın bakış açısı olduğu için, bunu hem topluma taşımak, toplumsal cinsiyet eşitliği ile ilgili bir anlamda farkındalık oluşturmak istedik. Hukuksuz bir şekilde KHK’larla işlerinden atılan arkadaşlarımız var. Sembolik olarak onlara da bu kermes ile katkımız olacak” dedi.

MAKARNA BENDEN SORULURDU
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan kurabiyelerin tadına baktıktan sonra kendisinin kurabiye yapamayacağını ancak çok güzel makarna yapabildiğini söyledi. Başkan Gökhan, “Ben 5 sene bekar evinde kaldım. Yemeklerimizi kendimiz yapardık. Makarnayı da ben yapardım. Çok güzel yaparım. Soslu, her çeşit. Çok anlamlı tebrik ediyoruz arkadaşlarımızı. Ellerine sağlık” dedi.
Kermesin geliri ile ise KHK ile işinden atılan hocalara destek olunacağı belirtildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST