Bu yıl palamuta doyacağız (videolu haber)

KALEM Farkıyla...

Bu yıl palamuta doyacağız (videolu haber)

Balık tezgahlarındaki palamutun bolluğu ve fiyatının ucuz olması vatandaşların yüzünü güldürürken, balıkçılar bu yıl herkesin palamuda doyacağını söylüyor.

Balık sezonunun açılması sonrasında tezgahlardaki balık çeşitleri ve bolluğu artmaya başladı. Fiyatların düşmesi sonrası vatandaşlar balık tezgahlarına akın ediyor. Eylül ayı başlarında, hamsi ve sardalye fiyatları 40 ile 50 liraya kadar dayanmış ve daha sonra denize açılan tekneler dönmeye başlayınca fiyatlar normal seyrine dönmüştü. Bugünlerde balık tezgahlarında en çok bulunan ise palamut. Palamutun bol olması fiyatını düşürünce vatandaşın da yüzü güldü. Tanesi, büyüklüğüne göre 12,5 ile 15 lira arasında değişiyor. Uzun yıllardır balıkçılık yapan Kemal Dinçer, bu yıl palamudun çok bol olduğunu ve fiyatının da düşük olmasından dolayı, herkesin palamuda doyacağını söyledi. Dinçer sözlerinin devamında, “Bu yıl palamut çok bol, durum böyle olunca fiyatı da çok ucuzladı. Etin kilosu 60 lira civarında, palamudun tanesi ise 12,5 lira, yani kilosu neredeyse 15 liraya geliyor. Bu yıl vatandaş bol bol palamut yiyebilecek. Bu aralar, sardalye 20, hamsi 25, barbun 50, çinekop 60 liradan satılıyor” ifadelerini kullandı.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST