Bülent Öz ders verdi

KALEM Farkıyla...

Bülent Öz ders verdi

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz geçtiğimiz ÇOMÜ Siyasal Bilimler Fakültesi öğrencilerine Halkla İlişkiler dersinde tecrübelerini aktardı.

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, halkla ilişkiler konusunda bilgi ve tecrübelerini paylaşması için ÇOMÜSiyasal Bilgiler Fakültesi öğrencilerinin dersine konuk edildi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Halkla İlişkiler Dersinin konuğu önceki dönem Çanakkale Milletvekili ve Çan Belediye Başkanı Bülent Öz oldu. Ders öğretim elemanı Akademisyen Gökhan Bayram ve öğrencilerin misafiri olan Başkan Öz, halkla ilişkiler, insan ilişkileri ve dikkat edilmesi gerekenler konusunda öğrencileri bilgilendirdi ve soruları yanıtladı.

YÖNETİCİLİKTE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER PAYLAŞILDI

Ders öncesi öğrenciler tarafından karşılanan ve Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Erkul tarafından ağırlanan Başkan Öz, davetten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ardından derse geçildi. Öğrencilere yapılan tanıtımın ardından ders öğretim elemanı Gökhan Bayram tarafından başkana sorular soruldu. Bu kapsamda, yöneticilikte halkla ilişkiler ve dikkat edilmesi gerekenler, halkla ilişkiler faaliyetleri, belediyecilikte örnekler masaya yatırıldı. Yaklaşık bir buçuk saat süren derste öğrenciler tarafından Belediye Başkanını sorular soruldu.

HALKA İLİŞKİLERDE ÖNEMLİ OLAN SAMİMİYETTİR

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, siyaset bilimi ve kamu yönetimi öğrencilerine verdiği derste deneyimlerinden hareketle örnekler verdi. Başkan Öz, “Halkla ilişkilerde önemli olan samimiyettir. Bu ilişkide açıklık, dürüstlük, şeffaflık en önemli prensiplerdir. Göz teması, karşınızdaki yoğunlaşma, duygusuyla ortaklık kurma kaçınılmamalıdır. İlişkiler sürdürülebilir olmalıdır.” dedi. Başkan Öz, öğrencilerin sorularını da yanıtlayarak belediyenin halkla ilişkiler çalışmalarından örnekler sundu.

BAŞKAN ÖZ’ÜN PAYLAŞIMLARI TAKDİR TOPLADI

Ders, öğrencilerin Başkan Öz’e kitap sunumu ve anı fotoğrafı çekilmesi ile son buldu. Öğrenciler, soruları içtenlikle cevapladığı ve deneyimlerini aktardığı için Çan Belediye Başkanına teşekkürlerini ve memnuniyetlerini sundu. Dersteki içtenlik ve tüm soruları yanıtlaması takdir topladı. Başkan Öz ise yaşadığı deneyimin kendisine keyif verdiğini, bildiklerini paylaşmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

 

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST