Bülent Turan at bindi, ok attı, Moğol çadırında yattı

Galeri

KALEM Farkıyla...

Bülent Turan at bindi, ok attı, Moğol çadırında yattı

Bülent Turan at bindi, ok attı, Moğol çadırında yattı

Ak Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile resmi ziyaretler için geldiği Moğolistan’da at bindi ok attı.

Türk tarihinde çok önemli yeri olan Mogalistan’a resmi bir ziyaret için giden Ak Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, Ötüken şehrinin bozkırlarında at bindi ok attı.
Moğal çadırında kalan Turan, Moğollarla kaynaştı.

İlk Türk Devletine Başkentlik yapmış Ötüken inanışa göre dünyanın merkezi olarak kabul ediliyor.
Türkler için son derece önemli olan Ötüken ve Orhun Irmağı kenarında Moğo Çadırında kalan Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Turan, çektirdiği fotoğraflarla ata topraklarına olan özlemini paylaştı.

Meclis Başkanı Şentop ile resmi temaslarda bulunan Turan, buralara kadar gelmişken at binmeden, ok atmadan, Moğol Çadırında kalmadan olmazdı diye düşünmüş.

Moğolistan bozkırında Hunlar, Göktürkler ve Uygurlara beşiklik eden Orhun Vadisini hayran kalan Turan, Bilge Kağan, Kültigin Kitabelirini de ziyaret etmeyi ihmal etmedi.

Yine bizimkisi minicik bir merak. Acaba Bülent bey oku nereye atıyor. Döndüğünde umarım öğreniriz.
Yalnız şunu itiraf edelim ki; bu bozkırlarda biz de at koşturmak ve ok atmak isterdik.
Moğol çadırında, kazanda kaynayan kımızı karıştıran Turan’ın tadına bakım bakmağını gerçekten çok merak ettik.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST