Bülent Turan’dan Gökhan’a Sosyal Konutlar cevabı

KALEM Farkıyla...

Bülent Turan’dan Gökhan’a Sosyal Konutlar cevabı

Bülent Turan’dan Gökhan’a Sosyal Konutlar cevabı

Çanakkale Sosyal Konutlar projesinde sıkıntılı süreç devam ediyor.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın Şubat ayı meclis toplantısında dile getirdiği; ”Önerim şu Sayın Milletvekilimizden bir randevu alalım, o bize bakanlıkta ilgili kimse Sayın Bakan olursa memnuniyetle, tabii ama orada karar vericiler, bize yol göstericiler kim olacaksa alalım dosyalarımızı elimize Adalet ve kalkınma Partisi Grup Başkanvekili ile beraber Ankara’ya gidelim” sözlerini değerlendiren AK Parti Gurup Başkanvekili Bülent Turan, ”Sosyal Konutlar’ın dönüşümü için Bülent Turan’dan randevu isteyeceğiz” demiş. Baş tacı, her zaman bekleriz; ancak şunu belirtmek gerekir ki sosyal konutlar meselesinin çözümünün yeri Ankara değil, Sayın Başkanın önemli bir oy oranıyla seçildiği Çanakkale Merkez İlçe Belediyesidir” cevabını verdi.

“KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”
Turan açıklamasında ayrıca, “Sosyal konutların yenilenmesiyle ilgili gerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mız gerekse bizler; her zaman, her platformda üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Sayın Başkan, Bakanlıkça belediyeye yazılı olarak bildirilen eksikleri acilen tamamlamalıdır. Çanakkale kimliğine aykırı, 13 kat gibi yatay mimariye uygun olmayan, mevzuata aykırı, 500 dairenin belediyede kalması gibi tartışma konusu olacak planlar değil; Sosyal Konutta yaşayanların beklentilerini karşılayacak, Çanakkale’mize yakışacak, daha yaşanabilir bir proje acilen sunmalıdır. Deprem, ne yazık ki kapımızda. Neredeyse her gün Manisa başta olmak üzere, çevre illerimizin sallandığını görüyoruz. Depreme hazırlık konusunda ivedilikle tedbirler almalıyız.Belediyemizin kentsel dönüşümü yapmaması bize büyük bedeller ödetebilir” “Bu geçen zaman zarfında neredeyse dünyanın en büyük köprüsü olacak 1915 Çanakkale Köprüsü, Çokal Barajı, Taşoluk Barajı, 92 fabrikalı Ezine Gıda İhtisas OSB gibi dev projeler bitme aşamasına gelmişken; Anadolu’da çok sayıda ilin yaptığı kentsel dönüşümü merkez ilçe belediyesinin halen yapmamasının ileride şehrimize büyük bedeller ödetmesinden endişe duyuyoruz. Vekili olmaktan gurur duyduğumuz Çanakkale’mizde, belediye projenin eksikliklerini tamamladığında, Bakanlıklar ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü safhaları, kira ve taşınma yardımı gibi ilgili hangi konu varsa bunların yerine getirilmesinde destek vermeye kararlıyız. Konunun takipçisi olacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST