Bülent Turan’ın merak uyandıran ziyareti

KALEM Farkıyla...

Bülent Turan’ın merak uyandıran ziyareti

Bu paylaşım masum bir ziyaret mi yoksa siyasi bir mesaj mı? Çanakkale gizliden gizliye bu paylaşımın perde arkasını merak ediyor.

Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan bu hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sınıf arkadaşı Mali Müşavir Muzaffer Kıray’ı ofisinde ziyaret etti ve bir fotoğraf paylaştı. Siyasi çevreler bu paylaşımı nasıl okudu bilemeyiz ama pek çok kişinin aklından “yoksa Muzaffer Kıray siyasete mi giriyor” sorusu geçti. 2016 yılının Haziran ayında sıklıkla tartışılan “Recep Tayyip Erdoğan Üniversite mezunu mu” sorusunun yanıtı aranırken Ak Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Marmara Üniversitesinin “Yüz Yıllık Mezunları ile İstanbul Yüksek Ticaretliler” yıllığının 328.sayfasında Erdoğan Tayyip isminin geçtiğini twitter hesabından duyurmuştu.

Bu noktaya nasıl gelindi
Erdoğan’ın Üniversite diploması tartışılırken Muzaffer Kıray kendi adının da bulunduğu mezuniyet yıllığını ortaya çıkardı. Bir arkadaşına yıllıktaki Erdoğan ismini gösterdi. Bunun üzerine Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan yıllığı ve Muzaffer Kıray’ı twitter hesabından paylaştı.

Bu durumu Milliyet Gazetesi okurlarına bir haber ile duyururken “Serbest Muhasebeci Muzaffer Kıray konuyla ilgili bir yorum yapmak istemedi; ancak kendisinin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Üniversiteden bir tanışıklığının bulanmadığını söyledi” notunu düştü.

Şimdi siyasi çevrelerin merak ettiği soru şu:
Bu paylaşım masum bir ziyaret mi yoksa siyasi bir mesaj mı ?
Kendisine telefonla ulaştığımız Muzaffer Kıray “Arkadaşım beni ziyaret edemez mi” dedi ve konuşmayı bitirdi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST