Burunlular namağlup şampiyon

KALEM Farkıyla...

Burunlular namağlup şampiyon

Burunlular namağlup şampiyon

Bedensel Engelliler Bilek Güreşi Şampiyonası geçtiğimiz hafta sona erdi. Çanakkaleli Milli Sporcu ve Dünya Şampiyonu Ümit Burunlular çıktığı karşılaşmaların hepsini kazanarak namağlup Türkiye Şampiyonu oldu.

Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde düzenlenen Türkiye Bedensel Engelliler Bilek Güreşi Şampiyonası sona erdi.Çanakkale’nin ev sahipliği yaptığı Türkiye Bedensel Engelliler Bilek Güreşi Şampiyonasının açılış seremonisine Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Bilek Güreşinden Sorumlu As Başkanı Taner Canyurt, Eceabat Kaymakamı Turan Yılmaz, Eceabat Belediye Başkanı Adem Ejder, Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Sedat Bektaş, sporcular ve çok sayıda davetli katıldı. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Eceabat Mehmet Akif Ersoy Spor Salonu’nda gerçekleştirilen şampiyonaya, 30 ilden toplam 123 sporcu katıldı. Kadın ve erkek sporcular, bedensel engelliler oturarak, ayakta, sağ-sol kol ampute ve 21 yaş altı kategorilerinde mücadele etti. Yarışmalarda dereceye giren sporculara madalyaları Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Bilek Güreşinden Sorumlu As Başkanı Taner Canyurt, Eceabat Kaymakamı Turan Yılmaz, Eceabat Belediye Başkanı Adem Ejder, Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Sedat Bektaş ve protokol üyeleri tarafından verildi. Türkiye Bedensel Engelliler Bilek Güreşi Şampiyonası’nda Çanakkaleli Milli Sporcu ve Dünya Şampiyonu Ümit Burunlular yaptığı karşılaşmalarının hepsini kazanarak namağlup olarak Türkiye Şampiyonu olmayı başardı.

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST