Burunlular’dan “Engelliler Günü” mesajı

KALEM Farkıyla...

Burunlular’dan “Engelliler Günü” mesajı

Burunlular’dan “Engelliler Günü” mesajı

Çanakkale Sakatlar Derneği Başkanı ve Ak Parti Engelli Koordinasyon Birim Başkanı Ümit Burunlular, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Burunlular yaptığı açıklamada şunları söyledi; “ Engelli vatandaşlarımıza güvenildiği ve fırsat verildiği takdirde başarılı olabilecekleri hiç şüphesiz aşikardır. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları hem geleceğimiz için hem de toplumu zenginleştirecek ve güçlendirecek dinamikleri bakımından son derece önemlidir. AK Parti olarak 17 yıllık iktidarımız boyunca engellilere önem verdik, haklarını genişlettik, mağduriyetlerini en aza indirmek için kanunlar çıkarttık. Engelli vatandaşlarımıza pozitif ayrımcılık ilkesini benimsedik. İktidarımızın ilk gününden bu yana eğitimden bakım hizmetlerine, istihdamdan ayrımcılığın önlenmesine kadar birçok konuda ilerleme kaydettik. İktidara geldiğimiz 2002 yılında engelli maaşı 24,48 TL iken 2019 yılı itibariyle 1.384 TL’ye yükselttik. İlk defa bakıma muhtaç engellileri bakım hizmeti kapsamına aldık. Evde veya özel bakım merkezlerinde hizmet sunulan engelli kardeşlerimizin, bakım ücretlerini devlet tarafından karşılanmasını sağladık. Yine çıkarttığımız kanunlarla Yol, kaldırım, okul, hastane, spor alanları, apartmanlar ve özel işyerleri gibi tüm umuma açık yerleri engellilerin kullanımına uygun hale getirdik. AK Parti olarak engellilerimiz ve hayat arasındaki engelleri elimizden geldiğince ortadan kaldırmak için tüm gayretimizle çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm engelli vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu bir kez daha yenilemek istiyor, aileleri ile birlikte sağlık ve huzur dolu bir hayat geçirmelerini diliyoruz.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST