”Bütün kalbimizle yanınızdayız”

KALEM Farkıyla...

”Bütün kalbimizle yanınızdayız”

Çanakkale itfaiyecilerinin duyarlı davranışına, Avustralya Çanakkale Konsolosu Lucas Robson teşekkür ederek karşılık verdi.

Avustralya’da devam eden yangınlar nedeniyle yaşam alanlarını kaybeden insanlar ve hayvanlar için Çanakkale Belediyesi İtfaiye personeli geçtiğimiz günlerde bir video hazırlamıştı. Videoyu Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da videoyu sosyal medya hesabından paylaşarak, ‘On binlerce kilometre uzakta olsak da tüm kalbimizle yanınızdayız! Dualarımız sizinle’ yorumunda bulunmuştu. Çanakkale itfaiyecilerin bu duyarlı davranışından dolayı, Avustralya Çanakkale Konsolosu Lucas Robson İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, kendilerine teşekkür etti. Ziyarete Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’da katıldı. Konsolos Lucas Robson ziyarette yaptığı konuşmada, “Avustralya’da yangınla mücadele olan itfaiyecilere verdiğiniz destek dolayı sizlere ve Belediye Başkanı Sayın Gökhan’a çok teşekkür ediyorum. Benim ülkemin bu zor durumlarında ülkeme göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı sizlere minnettarlığımı iletmek isterim. Ayrıca burada olmaktan da çok büyük mutluluk duydum” dedi.

”HEPİMİZİ DERİNDEN ETKİLİYOR”

Başkan Gökhan’da yaptığı konuşmada, “Yangınların ne kadar çok kötü olduğunu en iyi itfaiyeciler bilir. Avustralya’daki kadar büyük olmasa da burada da küçük çaplı yangınlar çıkıyor. Yangınlarda ağaçların yanması ve hayvanların telef olması hepimizi derinden etkiliyor. İtfaiyecilerimiz oraya gitmek için gönüllü olduklarını söylüyorlar” ifadelerini kullandı.

Başkan Gökhan ziyarette, Konsolos Lucas Robson’a itfaiyeci elbisesi hediye etti. Toplu fotoğraf çektirildikten sonra, Çanakkale Belediyesi İtfaiyecileri hep bir ağızdan, ‘Tüm Kalbimizle Yanınızdayız’ dediler.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST