“Büyük bir gurur ile kutluyorum” (Video)

KALEM Farkıyla...

“Büyük bir gurur ile kutluyorum” (Video)

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek Mecliste gündem dışı yaptığı konuşmada 18 Mart Deniz Zaferi’ne değinerek büyük bir gururla kutladığını belirtti.
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili Mecliste bir konuşma gerçekleştirdi.

Erkek büyük bir gurur ile zaferi kutladığını belirterek şunları söyledi, “ Hayatının önemli bölümü cephelerde geçmiş büyük bir kumandan ama aynı zamanda büyük bir devlet adamı ve barış insanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk 1934 yılında tüm dünyaya tarihin en önemli mesajını yine Çanakkale’yle, Çanakkale savaşlarıyla veriyordu‘Bu memleketin toprakları üstünde kanlarını döken kahramanlar, burada bir dost vatanın toprağındasınız. Huzur ve sükûn içinde uyuyunuz. Sizler Mehmetçiklerle yan yana, koyun koyunasınız. Uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analar, göz yaşlarınızı dindiriniz. Evlatlarınız bizim bağrımızdadır, huzur içindedirler ve huzur içinde rahat rahat uyuyacaklardır. Onlar bu toprakta canlarını verdikten sonra artık bizim evlatlarımız olmuşlardır.’ Evet, bu mesaj dünya tarihindeki en anlamlı barış mesajıdır ve Çanakkale ruhu da işte budur, büyük bir kahramanlığın yanında kardeşlik ve barıştır. Bu vesileyle, 18 Mart’ı büyük bir gururla kutluyor, başta Değişmez Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi büyük bir vefayla ve saygıyla anarak yüce Meclisi saygıyla selamlıyorum”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST