ÇABİP orman yangınlarıyla mücadele edecek

KALEM Farkıyla...

ÇABİP orman yangınlarıyla mücadele edecek

ÇABİP orman yangınlarıyla mücadele edecek

Çanakkale Bisiklet Platformu, orman yangınlarıyla daha organize ve kontrollü mücadele etmek için gönüllü ekipleri oluşturuyor.
Çanakkale Bisiklet Platformu, Orman ve Çevre Gönüllüleri faaliyetlerine başlayarak, orman yangınlarıyla daha organize bir şekilde mücadele etmek için gönüllü ekipleri oluşturmaya başladı. Konuyla ilgili platformun yaptığı açıklamada, “Değerli ÇABİP gönüllüleri; bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıl ülkemizi derinden üzen orman yangınları sırasında hep birlikte neler yapabiliriz diyerek sizlerin de destekleriyle karınca kararınca ihtiyaç duyulan kişisel ve mücadele malzemelerini yangın yerlerine ulaştırmıştık.

Şimdi de Orman Genel Müdürlüğü tarafından 11 Eylül 2019 tarihli resmi gazetede “Orman Yangınlarıyla Mücadelede Görev Yapan Gönüllüler Hakkında Yönetmelik” çerçevesinde Çanakkale Bisiklet Platformu Orman Yangınları gönüllüsü adı altında yangınlar sırasında daha organize ve kontrollü yardımcı olabilmek adına gönüllülerimizden ekipler oluşturuyoruz. Yukarıda bahsedilen yönetmelikle; orman yangınlarıyla mücadele eden gönüllülerin hukuki statüsünü düzenlemek ve gönüllülerin çalışma, denetim usul ve esasları ile nitelik, görev, sorumluluk, eğitim, araç-gereç, kıyafetleri ile ilgili düzenlemeleri yapmak suretiyle, orman yangını söndürmede gönüllü olan kişilerin çalışmalarının planlı, etkin ve uyum içinde yürütülmesinin sağlanması amaçlanmaktır.” İfadeleri kullanıldı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST